Vakko Patisserie Petit Four

  • Restoranlar
  • Beşiktaş
Reklâm

Time Out diyor ki

Vakko’yu nasıl bilirsiniz? Yalnızca seçkin bir moda markası olarak mı; yoksa çikolatadan çaya, el attığı her konuda kaliteden şaşmayan bir yaşam tarzı markası olarak mı? Vakko Chocolate gibi lezzetlere aşinaysanız yeni açılan Vakko Patisserie Petit Four’un dört dörtlük bir pastane olmasına şaşırmayacaksınız. Akmerkez’deki Vakko mağazasının içinde yer alıyor Vakko Patisserie Petit Four. Bahçe alanına dış cepheden de giriş var, fakat mağazanın içindeki kapıyı kullandıysanız sizi küçük pastalarla dolu, nefis bir vitrin karşılıyor.

Yer fıstıklı ve çikolatalı bar, vanilyalı milföy, kahveli ekler, bademli kek… Bunlar karşınıza çıkacak pasta çeşitlerinden sadece birkaçı. Her biri yaklaşık 20 TL civarında olan bu pasta çeşitlerinin daha minik, petit four halleri de mevcut. Özellikle çeşit zenginliği karşısında kararsız kalanların petit four’ları tercih etmelerini öneririz. Zaten adından da tahmin edebileceğiniz gibi, Vakko Patisserie’nin uzmanlık alanı petit four adındaki bu tek lokmalık pastalar. Bu terim Fransızcada küçük fırın anlamına geliyor.

Vakko Patisserie’nin reçetelerinin arkasındaki isim ise Philippe Chatelain. Kendisi Fransa’nın en prestijli ödüllerinden birini alarak pastacılık alanında ‘Un des Meilleurs Ouvriers de France’ (Fransa’nın En İyi Ustalarından Biri) sıfatının sahibi olmuş. Bu ödülün pastacılığın anavatanı Fransa’da, Çalışma Bakanlığı tarafından bizzat verildiğini göz önüne alınca Mösyö Chatelain’in ne kadar başarılı bir isim olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Philippe Chatelain, danışmanlığı altında Vakko Patisserie için özel olarak hazırlanan menüden favorisinin bisküvi, badem ve kahveli çikolata ile hazırlanan opéra olduğunu söylüyor. Bizim gönlümüzü ise kestaneli ve mandalinalı choux’lar (profiterol topları) çaldı. Tatlı krizinin ayak seslerini duymaya başladıysanız daha fazla vakit kaybetmeyin ve petit four seçeneklerini denemeye başlayarak favorinizi keşfetmek için çalışmalara başlayın.

Ayrıntılar

Adres:
Akmerkez zemin kat, Etiler
İstanbul
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler