Veranda Pera

Restoranlar Şişhane
Eleştirmenin seçimi
4 5 yıldız üzerinden
Veranda Pera (Fotoğraf: Coşku Atalay)
1/3
Fotoğraf: Coşku Atalay
Veranda Pera (Fotoğraf: Coşku Atalay)
2/3
Fotoğraf: Coşku Atalay
Veranda Pera (Fotoğraf: Coşku Atalay)
3/3
Fotoğraf: Coşku Atalay

Time Out diyor ki

4 5 yıldız üzerinden

Enfes bir manzaraya sahip bir terasta, en az manzarası kadar nefis ve özgün mezeler servis eden bir meyhane Veranda Pera.

Bir yanda Haliç, bir yanda güzeller güzeli Pera Palas manzarasıyla kalkmak istemeyeceğiniz bir sofra vadediyor bu teras. Veranda’nın Haliç manzarası aklınızı almasın. Menüdeki mezelerin her biri ilgi ve alakayı en az bu nefis manzara kadar hak ediyor. Her mezebildiğimiz lezzetlerini öne çıkaran dokunuşlarla bezenmiş; Çerkez tavuğunun içindeki karamelize cevizi, paçangada kullanılan baklava hamurunu deneyip takdir etmeniz gerek.

Birsen Tezer, Candan Erçetin gibi yerli isimlerin şarkılarıyla açılış yapılıyor; gece ilerledikçe de müzik 90'ların hareketli Türkçe şarkıları ile renkleniyor. Menüdeki Boşnak kuru etli humus, acı yağlı isli otlu yarma gibi mezeler ve tarhanalı kalamar tava gibi ana yemekler meyhanecilerin ne yabancılık çekeceği, ne de garipseyeceği şekilde klasik tatların zenginleştirilmiş yorumları. Aklınızda olsun: Veranda Pera’nın hakkını vermek için sofraya hava henüz aydınlıkken kurulmanın faydası var. Gün batımına karşı manzaranın da sofranın da tadı bir başka oluyor.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Meşrutiyet Caddesi 83
İstanbul

İletişim:
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Best selling Time Out Offers