Vida Pera

Restoranlar Asmalımescit
Vida Pera

Time Out diyor ki

The Pera Residence’ın altında yer alan bu mekân daha önce Dirty, Magnet ve Indigo gibi işletmelerde tecrübe edinmiş Özgür Şahverdi’nin işletmeciliğinde. Gençlik yağmura, soğuğa rağmen malum mevzudan ötürü dış mekânda konuşlanmayı tercih etse de içerde, üst katta da yemeğinizi yiyebilirsiniz. Barın önünde ise rahatça içkinizi yudumlayıp dans edebilmeniz için açık ve ferah bir alan bırakılmış.

Amerikan servis olarak önünüze getirilen menüde mozarella çubuklar, soğan halkası, parmak ve elma dilim patates, küçük tavuklar ve peynir tabağı gibi basit başlangıçlar var. Bunların hepsini birden tadabileceğiniz karışık tabak da unutulmamış. Üç salata (tavuk salata, bonfile salata ve hellim salata) ve soslarını kendiniz seçebildiğiniz (Bolognese, et mantar, tavuk mantar ve arrabiata) üç makarna çeşidi (fettucine, spagetti ve penne) burada aç kalmayacağınızın müjdesini veriyor. İlla et diyenlerdenseniz ızgara çeşitleri bol bol mevcut. Hamburger, cheeseburger, tavuk kanat, ızgara bonfile bunlardan birkaçı. Menüde yazmasa da tatlı olarak cheesecake servis ettiklerini öğreniyoruz, siz de talepte bulunabilirsiniz.

Vida Pera sizi aç bırakmayacak kadar yemek çeşidi servis ediyor olsa da restorandan çok bar özelliğiyle öne çıkıyor. İçki menüsünü elinize aldığınızda ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Votkanın, viskinin, tekilanın, martininin ve biranın pek çok çeşidi ve markası bulunuyor. Bunun yanında Kahlua, limoncello, grappa, Campari gibi pek çok içki; klasik kokteyller; bira kokteylleri ve shot çeşitleri içki menüsünde göze çarpıyor. Daha önce Babylon Aya Yorgi’de barmenlik yapmış bar şefi Caner Üstel’in kendi hazırladığı karışımlar da menüde yerlerini almış: Malibu ve çilek likörüyle hazırladığı Çıtır Shot, muz ve portakal likörüyle yaptığı Pikachu gibi. Liquid Cocaine ise şu sıralar yurt dışında pek meşhur bir shot. Maksimum üç veya dört tanesinin kişiyi bayıltacak kadar güçlü olduğunu duyduk. Denemesi size kalmış.  Shot’ların fazla ucuz olmadığını hatırlatalım.

Mekânda genellikle alternatif rock müzikleri duyuluyor; Red Hot Chili Peppers, Incubus gibi hepimizin bildiği türden grupların şarkıları çalınıyor kulağımıza. Koç Üniversitesi’nden çıkma Chorus adlı bir rock grubu da ara ara Vida Pera’da sahne alıyor. Bu kadar bilgiden sonra dostlarınızı toparlayıp buraya getirme zamanı... Yiyin, için ve tanıdık müziklerle eğlenin;  Vida Pera size abartıdan uzak bir eğlence vaat ediyor diyebiliriz.

Menüden
Karışık başlangıç tabağı 18 TL
Tavuk kanat 11 TL
Dry martini 20 TL
Liquid Cocaine shot 25 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Şehbender Sokak 7
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Pazar hariç hafta içi her gün 17.00-02.00, hafta sonu 17.00-04.00 arasında açık.