Virginia Angus Nişantaşı

  • Restoranlar
  • Nişantaşı
  • 5 5 yıldız üzerinden
  • Tavsiye edilen
Virginia Angus
Reklâm

Time Out diyor ki

5 5 yıldız üzerinden

Eminönü'ndeki etleri ve burgerleriyle meşhur Virginia Angus'un Nişantaşı şubesi.

Eminönü'ndeki yerlerinin aksine burada oturacak yer bulmak gayet kolay, açık havada oturma imkanı veren bir alanı bile var. Sakarya’daki kendi çiftliğinde ürettiği etleri kullanan mekân gerçek bir lezzet ve (dolayısıyla) mutluluk fabrikası. Ve bunu henüz başlangıç tabaklarıyla ispatlamaya başlıyor. Önümüze konan ince dilimlenmiş füme etle angus maceramız başlıyor. 40 gramlık ince et parçaları tam tadında; füme tat etin içine mükemmel şekilde işlemiş, ancak köz yiyormuş hissini yaratacak kadar baskın da değil.

Hamburgerler ise ayrı mesele. Seçiminize göre 120 veya 200 gramlık etlerle hazırlanan hamburgerler çoğu insanın buraya gelme sebebi, köftelerin içi olması gerektiği gibi sulu.

Mekânın kendi ürettiği beyaz susamlı ekmekler de gerek lezzet, gerek kıvam olarak bir hayli başarılı. Mekânda hamburgerler çeşit çeşit. Etten başka yalnızca domates, göbek salata ve karamelize soğan içeren house burger, turşu gibi etin lezzetini örtebilecek tadı güçlü hiçbir unsur içermiyor. Cheeseburger ise house burger’in duble cheddar’lı versiyonu - ki bildiğiniz gibi peynir candır. Acılı New York burger ise etin yanı sıra peynir, soğan ve acı sos içeriyor. Acı sevenler için biçilmiş kaftan olsa da bu ete sos koymanın haksızlık olacağını düşünmemek elde değil. Mekândaki hamburgerlerin şahı ise tartışmasız bizim de tadına baktığımız Virginia burger. 120, 200 ve 240 gramlık seçenekleri bulunan Virginia burger, hamburger köftesinin yanı sıra füme et (et, biraz daha et), karamelize soğan ve cheddar içeriyor. Kalın, sulu etin üzerine katlanarak yerleştirilmiş o füme etler, hafif tatlı ekmek ve cheddar’la birleşince insan bir süreliğine dünyadan soyutlanıyor. Değişik bir hamburger denemek isteyenler için başka bir seçenek de 120 ve 180 gramlık ‘lokum’ (ızgara bonfile) içeren lokum burger.

Hamburgerlerin alternatifi ızgaralar ise Virginia Angus’a geldiğinizde kalbinizin ikiye bölünmesine yol açacak. Bir defa sucuk sevenler için mangalda gurme sucuk tabağı mevcut - antep fıstıklı, cevizli ve hellimli sucuk, başlangıç olarak servis edilen dilim sucuğa doyamayanları paklayacak nitelikte. Mekânın iki çeşit ızgara köftesi var: Kasap köfte ve kaşarlı köfte - kaşarlı köfteler hani şu kestiğiniz anda içinden peynir akan cinsten. Daha et gibi et isteyenler için ise seçenek bol; kontrfile, bonfile lokum, antrikot ve hardal soslu bonfile gibi seçenekler mevcut. Bizim tattığımız lokum ise tarifi zor bir lezzete sahipti: Bıçak değer değmez açılan ve içi pamuk gibi olan eti ağzınıza atar atmaz bitmesinden korkmaya başlıyorsunuz. Yanında gelen sosa da bir şans veriyoruz ancak nafile - etin tadının daha da güzelleşmesi pek mümkün görünmüyor gözümüze.

Ayrıntılar

Adres:
Kuyumcu İrfan Sokak 8, Nişantaşı
İstanbul
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler