Vox Brasserie

Restoranlar Etiler
Vox Brasserie

Time Out diyor ki

Hillside Etiler’in girişinde, tam karşınızdaki kapı Vox’a açılıyor ve bambaşka bir dünyaya adım atıyorsunuz. Genişçe, manzaralı ve kocaman bir koridor gibi algılanabilir burası. Latince ‘ses’ anlamına gelen Vox “İyi yemek, iyi müzik” mottosunu benimsiyor. Yüksek camlar, içeri girdiğiniz an ferahlık veriyor size. Mobilyalar, aksesuarlar, dergilik, kocaman çilek heykeli, içi viski renginde sıvıyla dolu cam kılıç, masalardaki sprey balzamik sos ve zeytinyağı şişeleri gibi detaylar görsel hafızanızı fethetmeye aday. Siz ‘hangi masaya otursam ki’ diye düşünürken, kibar ve deneyimli servis elemanları sizi selamlıyor. Menü epey zengin. Arzu Hanım, bizzat mutfağa girerek tabaklarımızı hazırlıyor. Belçika’da hukuk okurken keşfettiği mutfak aşkı sayesinde pek çok yerde çalışmış ve uzun süren araştırmalarının ardından Vittorio Zagaia, Volkan Sarıcı, Aram Kalenderoğlu ile Vox’u kurmaya karar vermişler. Menü danışmanlığını Belçikalı şef Gilbert Samanyan yapmış, son derece profesyonel bir çalışma olduğu her halinden belli. Dondurmalar, ekmekler, makarnalar ve waffle’lar, Vox mutfağında günlük ve taze olarak hazırlanıyor, kesinlikle dışarıdan alınmıyor. Donmuş ve hazır ürünler asla mutfağa sokulmuyor. Bu sayede vadedilen en kaliteli yiyeceklerin hakkı da veriliyor.

 

Ossobuco alla milanese’den peynir fondüye, kılıç balığı şiş’ten Brussels waffle’a, dana rulad’dan linguine lo scoglio’ya uzanan menü tam anlamıyla -başta İtalya, Fransa ve Belçika olmak üzere- dünyanın mutfağını masanıza getiriyor. Fiyatlar, bunca malzeme, güzel ortam, iyi ve kaliteli sunumlara rağmen oldukça uygun.

 

Günün her saati için Vox’un bir önerisi var. Sinema menüleri de buna en iyi örnek. Filminiz başlamadan birkaç saat önce, telefonla siparişinizi verebiliyor ya da filmden hemen önce arada yemek üzere seçiminizi yapıyorsunuz, alkollü ya da alkolsüz içkinizle beraber somon rolls, seafood, churros, peynir tabağı, şarküteri tabağı gibi sinema için özel tasarlanan menüleri film koltuğunuza kadar getiriyorlar. Brunch’a gelmek isterseniz de yine rezervasyon yaptırmanız şart çünkü daha şimdiden müdavimle sırada. Altını çizelim: Brüksel’den getirilen makineyle hazırlanan Brussels waffle denenmeli. Dışı çıtır çıtır içi krema kıvamında ve yanındaki vanilyalı dondurma ile mutluluk hormonu salgılamanız kaçınılmaz.

 

MENÜDEN

Polipo, calamari e patate 20 TL

Couscous salata 13/17 TL

Vox wrap etli 18.5 TL

Pepperoni pizza 25 TL

Frutti di mare 26 TL

 

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Alkent Sitesi Tepecik Yolu 22/14
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 08.00-23.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler