Walter’s Coffee Roastery

Restoranlar Moda
Walters coffee

Time Out diyor ki

Sarı tulumlarını kuşanmış, deney tüpleriyle kahve hazırlayan Walter’s ekibiyle ilk olarak İstanbul Coffee Festival’da karşılaşmıştık. O zamanlarda projenin adı Heisenberg’ti, isim değiştirmelerinin sebebi ise Karaköy’de zaten Heisenberg isimli başka bir mekânın bulunması. ‘Breaking Bad’den ilham alan iki mekâna sahip başka şehir var mıdır acaba?
 

Güray Oskay’ın elinden çıkan minimal tasarımı, her masasında priz bulunması, gayet geniş olması ve hızlı fiber internet altyapısı sayesinde evden çalışanlar için ferah bir kaçış noktası. ‘Breaking Bad’ ilhamı ise sürekli gözünüze sokulan bir unsur değil, serviste kullandıkları beherglaslar, etkinliklerinde ve kahve kavururken giydikleri sarı tulumları dışında pek de aklınıza gelmiyor dizinin ana karakteri Bay White.
 

Colombian supremo gibi kahve çekirdeklerini mekândaki kavurma makinelerinde kavuruyorlar, espresso’dan flat white’a uzanan kahve seçenekleri 6-9 TL arasında. Chemex ve siphon gibi daha gösterişli yöntemlerle hazırlanan kahveleri ise 10-15 TL arasında. Kahve laboratuvarı olarak adlandırılmak iddialı bir durum, Walter’s’a baktığımızda ise ‘Breaking Bad’ konsepti ve kahvelerini kendi kavurmaları dışında pek de laboratuvarlık bir yön göremiyoruz aslında. Bu yönlerini geliştirmek istediklerini söylüyor Deniz Koşan; tadımlar, atölyeler ve kişiye özel kahve kavurma olanakları sunmak gibi planları var. Yeni açılmış olmalarından dolayı henüz oturmamış birkaç yönü var Walter’s’ın; ofis gibi kullanmak isteyenler için üyelik paketleri planlanıyor, yemek menüsü de zamanla gelişiyor. Amerikan tarzı sosis, yumurta ve pancake’li Walter’s kahvaltı tabağı (19 TL) gibi kahvaltı seçenekleri ve bagel’lar (krem peynirlisi 9 TL) bulunuyor.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Badem Altı Sokak 21/B
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 10.00-22.00 arasında açık.