WienerWald

Restoranlar Beşiktaş
WienerWald
1/2
WienerWald
2/2

Time Out diyor ki

Satış hedefli açılan Ataşehir ve Levent’teki mağazalar, gelen talep üzerine masa-sandalyeli düzene geçmiş ama öyle restoran havasına sahip değil, daha çok büfe-kafe arası bir yerlerde duruyor. Masası, sandalyesi dikkat çekecek türden değil, zaten tek konsantre olmanız gereken şey yediğinizin lezzeti. Tavuk odaklı, çok basit ama bir o kadar da iştah kabartan bir menüye sahip.

Banvit tarafından özel yetiştirilen piliçler 50 senelik, sır gibi salanan bir karışımla marine ediliyor. 6, 12, 18 ve 24 parça olarak servis edilen jumbo kanatlar (hiç yağ kullanılmadan özel makinelerde hava ile kızarıyor; hazırlık süresi 20 dakika) acı tatlı, barbekü, sarmısak parmesan veya atomik acı sosla servis ediliyor.  Menüye Türkiye’ye özel eklenen –şimdilik- tek şey tavuklu pirinç pilavı. Sokak satıcılarının lezzetini yakalar mı emin değiliz, ama en azından hijyen açısından %100 güvenle yiyebiliyorsunuz. Klasik çevirme pilicin tam, ½ ve ½ menü (yanında patates ve soğuk içecek ile) seçenekleri var. Paket servisler içinse dört ve altı kişilik aile menüleri var, kalabalık gruplar eonomik ve lezzetli bir şekilde rahatça doyuyor. 64,50 TL fiyatlı altı kişilik aile menüsünde 18 parça jumbo kanat, iki tam piliç, büyük boy patates, büyük tavuklu pilav, iki adet 1 litrelik soğuk içecek var. Bahsi geçen soğuk içecek alkolsüz tahmin edersiniz ki. Şimdilik WienerWald’da alkollü içecekler satılmıyor fakat önümüzdeki aylarda bira satışı başlayabilir, ki bizce kesinlikle başlamalı. Nar gibi kızarmış tavuk, kanat ve patatesin yanında biradan iyi gidecek bir şey biliyor musunuz?

Menünün en alengirli yemeği 8 otlu piliç (krauterhendl). Hafif sarmısaklı tereağı eşliğinde sekiz yeşil ot karışımı piliçlerin üzerine sürülüor. Ne yazık ki paket servise uygun olmadığından yalnızca mekanda tadabiliyorsunuz. Kolestrol probleminiz yoksa pilici derisiyle birlikte yiyin çünkü çok lezzetli. WienerWald’da tavuk haricinde bulabilecekleriniz Akdeniz salatası (tavuklusu da mevcut pek tabii), Alman beyaz ekmeği ‘brotchen’ ve yine hiç yağ kullanılmadan hava ile kızartlan patatesler. Tabii bir de tatlı; bir Alman klasiği apfelstrudel. Besinlerin tazeliği konusunda çok titizler, piliçler soğuk zincir kırılmadan mağazalara 12 saat içinde ulaşıyor ve sipariş üzerine pişiriliyor. Dolayısıyla sipariş verdikten sonra bir süre bekliyorsunuz ve aynı anda kısıtlı sayıda siparişe yanıt verebiliyorlar.

Menüden
Tam piliç 13,15 TL
Özel 8 ot karışımlı ½ piliç 10,45 TL
6 parça jumbo kanat 10,50 TL
Akdeniz salatası 6,50 TL
Elma dilim patates (küçük boy) 3,45 TL
Apfelstrudel 4,95 TL

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Nispetiye Caddesi Başa Sokak 3
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Her gün 11.30-23.00 arasında açık.