C.A.M. Galeri

  • Sanat
  • Çukurcuma
Reklâm

Time Out diyor ki

1992 yılından beri hayatta olan C.A.M. Galeri, Türk ve uluslararası sanatçıların buluştuğu en eski galerilerden. Yenilikçi ve özgün çalışmalar, galerinin odak noktası olurken, genç sanatçıları desteklemek ise en önemli önceliklerinden. Yeni ve yaşamsal çalışmaları barındıran galeri, Çukurcuma'daki yerinde daha geniş bir kitleye ulaşıyor.

Orhan Pamuk’un hem yazdığı bir roman hem de yaptığı bir müze olan Masumiyet Müzesi de, bu semte geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken noktalardan. Eğer biraz soluklanıp, tatlı ve kahve eşliğinde günün yorgunluğunu atmak isterseniz de Cuma’ya uğrayabilirsiniz.

C.A.M Galeri, pazar ve pazartesi günleri kapalı.

Ayrıntılar

Adres:
Çukurcuma Caddesi No.38/A
İstanbul
34433
Çalışma saatleri:
Pazar ve Pazartesi hariç her gün 10.00-18.30 arasında açık.

ETKİNLİKLER

Kuş Olup Uçasım Var

Sidar Baki’nin sergisinde dikkatinizi ilk olarak atıl kalmış mekanlar ve kendi dünyalarına kapanmış, çevreye yabancılaşmış çocuklar çekecek. Daha da derine inerseniz, insan olmanın nitelikleri ve üretim-tüketim sisteminin iktidar biçimleri arasındaki kopukluğu gözlemleyebilirsiniz. Baki, resimlerinde ‘çocuksu saflık ve basitlik’ ile “iktidar göstergeleri” arasındaki çatışmaları ironik biçimde sergilerken, çocuk metaforlarından yararlanıyor. Resimler bu metaforlar aracılığıyla çocukların saflığının baskı altına alındığını, böylece her birinin dar ilişki alanlarına tutsak edildiğini vurguluyor. Sergi 7 Mart-20 Nisan tarihlerinde C.A.M. Galeri’de.

Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler