DİJİTAL ARAYIŞ İÇİNDE: Yeni Bir Deneyim Çağı

  • Sanat
Reklâm

Time Out diyor ki

İçinde bulunduğumuz çağı başka bir boyuta taşıyan ‘DİJİTAL’ kavramını disiplinler arası çalışan 20 sanatçı ile zaman ötesi bir deneyime dönüştürüyor. 16-24 Mart tarihleri arasında sanat ve mimari alanı ADAS'da gerçekleşecek sergi bir hafta boyunca; dijital arayış içinde farklı sektörleri ele alarak atölye ve söyleşilerle alanının ustaları birçok değerli ismi bizimle buluşturuyor.

Dijital dönüşümün disiplinler arası geçişlerde sanat pratiğini nasıl etkilediğini konu alan karma sergide farklı medyum kullanımlarının üretim sürecinde sanatçının dilini şekillendirme yetisi incelenir. Gerçek ve izdüşümü arasındaki yolculuk bir deneyim olarak ele alır.

Dijital sanat ve mimari başta olmak üzere farklı disiplinleri bir araya getiren, mekanla kendini sınırlamadan sanatın ve tasarımın galeriler dışında da görülebilir ve ulaşılabilir olduğunu savunan Open House tarafından düzenlenen sergi, multidisipliner kültürde yetişmiş sanatçılarla ‘DİJİTAL ARAYIŞ İÇİNDE: Yeni Bir Deneyim Çağı’ hikayesi sunuyor.

Bir hafta boyunca devam edecek etkinlikte multidisipliner birçok etkinlik katılımcılarla buluşacak.

Ayrıntılar

Adres:
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler