Krampf Galeri

Sanat Beyoğlu
Krampf Galeri

Time Out diyor ki

Friendly warning! We're working hard to be accurate. But these are unusual times, so please check that venues remain open.

New York merkezli Krampf Gallery’yi 2010 ve 2011’deki Contemporary istanbul’dan hatırlamanız muhtemel; katılımcılar arasındaydı. Bu ay itibariyle ise Krampf İstanbullu oluyor; New York’tan İstanbul’a, Tophane’ye taşınıyor. Sahibi Regis Krampf Paris doğumlu, Fransız empresyonistleri üzerine sanat tacirliği yapan bir babanın oğlu olarak gözlerini Rodin’lerle, Renoir’larla açmış şimdilerde 36 yaşında bir galerici. Massachussetts Dartmouth Üniversitesi’ndeki sanat tarihi eğitimini takiben Christie’s müzayede evinin New York, Paris ve Londra ofislerinde, New York Metro Pictures Gallery’de ve ünlü art-dealer Tony Shafrazi’yla çalışmış bir isim aynı zamanda. 2005’ten bu yana kendi galerisinde Çin sanatına yoğunlaştığı sergiler açtı. 2011 Art Basel’de ise Bedri Baykam, Kezban Arca Batıbeki, Seçkin Pirim gibi Türk sanatçıların eserlerini sergiledi.

Galeri Krampf ayın 15’inde ilk sergisini Çek sanatçı Richard Stipl’in heykelleriyle yapıyor. Açılışın ardından Marc Quinn, Rona Pondick ve Yassine Mekhnache gibi çağdaş sanatçıların sergileri olacak Krampf Galeri’de, takibe alın.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Kemeraltı Caddesi 103
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Salı-cumartesi 10.00-18.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler