Varmak Üzere

Sanat
1/5
2/5
3/5
4/5
5/5

Time Out diyor ki

Friendly warning! We're working hard to be accurate. But these are unusual times, so please check that events are still happening.

British Council’ın dört yıldır farklı temalarla hayata geçirdiği, zaman ve mekandan bağımsız bir sanat deneyimi sunan ‘Duvarları Olmayan Müze’ dijital sanat platformunun dördüncü sergisi ‘Varmak Üzere’, tüm engelleri kaldırarak sanat tutkunları ile buluştu. Erişilebilirlik ön planda tutularak internet bağlantısı olan tüm cihazlardan ulaşılabilen ve engelli bireylerin de rahatlıkla deneyimleyecekleri şekilde tasarlanan dijital sergi, var olmanın, bir yere ait olma ve/veya olamamanın farklı boyutlarına odaklanarak çağdaş insanın durumunu mercek altına alıyor.

Sanatı dijital ortama taşıyarak yeni bir deneyim yaşatmayı hedefleyen British Council, ‘Duvarları Olmayan Müze’ dijital sanat platformunun dördüncü sergisi ‘Varmak Üzere’yi, 11 Şubat itibariyle sanatseverlerle buluşturdu. Bu sene ilk defa Türkiye dışından da küratörlerin seçildiği sergi, Gürcistan’dan Teona Burkiashvili, Ukrayna’dan Tatiana Kochubinska ve Türkiye’den Seyhan Musaoğlu’nun küratörlüğüyle hayata geçti. British Council Koleksiyonu’ndan birçok sanatçının yanı sıra Gürcistan, Türkiye ve Ukrayna’dan seçilmiş eserlerle oluşturulan ‘Varmak Üzere’, fotoğraf, video, performans dokümantasyonu, resim ve yerleştirme gibi birçok farklı türde sanat eserini bir arada sunuyor. ‘Herkes için sanat’ prensibiyle yola çıkılan sergiye http://exhibitions.britishcouncil.org web sitesinden ulaşmak mümkün.

Yayınlandı:

Ayrıntılar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Son haberler