Yeni neslin ayak sesleri

  • Sanat
Reklâm

Time Out diyor ki

Yeni neslin ayak sesleri 'Base'

Bu ayın kaçırmamanız gereken sanat etkinliği kesinlikle Base. Bu heyecanımızın sebebi ise Base’in, Türkiye’nin dört bir yanından genç ve yetenekli sanatçıları bir araya getiriyor olması. Base’e katılan 100’ü aşkın sanatçının ortak noktası, okullarını bu sene bitirmiş olmaları. Böylelikle mezuniyeti takip eden zorlu dönemi kolaylaştırarak, genç yeteneklerin isimlerini geniş kitlelere duyurmaları konusunda önemli bir görev üstleniyor Base.

Toplam 51 farklı üniversiteden 1000’e yakın başvuru aldı etkinlik. Katılımcılar ise 23 kişilik bir seçici kurul tarafından, ince eleyip sık dokunarak belirlendi. Sanat dünyasının yerli ve yabancı tecrübeli isimlerini bir araya getiren bu seçici kurulda kimler yoktu ki? Delfina Foundation’ın kurucusu Aaron Cezar, Borusan CEO’su ve koleksiyoner Agah Uğur, koleksiyoner ve sanat yazarı Banu Çarmıklı,  İstanbul Modern Sergiler ve Programlar Direktörü Çelenk Bafra, The Armory Show’un Direktörü Deborah Harris, Galerist yönetici direktörü Doris Benhalegua, sanatçı Hera Büyüktaşçıyan, fotoğraf sanatçısı Murat Germen, ressam Neş’e Erdok, Spot Projects kurucusu ve koleksiyoner Tansa Mermerci Ekşioğlu ve daha nicesi… 

Base’de tanışacağınız genç sanatçıların eserleri geniş bir yelpazeye yayılıyor. Baskıdan cama, enstalasyondan fotoğrafa, grafik tasarımından heykele, resimden seramiğe, Türk el sanatlarından videoya; pek çok farklı dalda gerçekleştirmiş üretimlerini genç isimler. Base’in küratörlüğünü ise sanat yazarı ve akademisyen Derya Yücel üstlenmiş.

Base bunlarla sınırlı kalmıyor, zengin bir panel ve söyleşi programı ile de katılımcıların ufkunu genişletiyor. Beyza Boynudelik, Canan, Leyla Alaton, Taner Ceylan ve Erdal İnci konuşmalarını merakla beklediğimiz isimlerden sadece birkaçı. Bu ay Base’e uğrayarak yeni mezunları desteklemeyi ihmal etmeyin.

Ayrıntılar

Adres:
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler