Tatil klişelerine hodri meydan! Dünyanın her köşesinden bungalov ve kulübe önerileri

Bir bungalovda veya kulübede, deniz burnunuzun dibindeyken dünyanın hangi köşesinde olmak isterdiniz?

bungalov
İllüstrasyon: Tom Havell
Time Out Istanbul editors |
Advertising

Tatil önerilerimiz ufkunuzu açsın...

1
gana bungalov

Gana - Big Milly's Backyard, Accra

Gana'nın başkenti Accra'nın 25 km batısındaki balıkçı köyü Kokrobite, muazzam bir plaja sahip Burqada sırt çantasını kapıp yollara düşenlerin favorisi Big Milley's'i keşfetmeniz şart. Burası size Hindistan cevizi ağaçları ile çevrili kulübelerde konaklama şansı sunuyor.

-İki kişi için tek gecelik konaklama fiyatı 70 TL'den başlıyor.

2
kamboçya bungalov

Kamboçya - Koh Tonsay

Kamboçya kıyılarındaki Kep adlı kasabadan tekneye atlayın ve 25 dakikada soluğu inanılmaz derecede güzel bir ada olan Koh Tonsay'da alın. Gelişmiş bir ada ve medeniyet beklentiniz yoksa ucuz ve basit kulübelerde konaklayıp dalgaları seyre dalarak huzur dolu bir tatil geçirmeniz mümkün.

- Bir veya iki kişinin kalabildiği kulübelerin fiyatları 19-42 TL arasında.

Advertising
3
mozambik bungalov

Mozambik - Baobap Plajı, Vilanculos

Sadece kartpostallarda veya wallpaper'larda karşılaşabileceğiniz, cennet gibi bir yer Baobap Plajı. Kulübelerin her biri kumların hemen üzerinde ve hepsinin verandası Hint Okyanusu manzaralı. Kulübenizin güvenli kollarındandışarı adım atın ve kendinizi okyanus sularına bırakın...

- İki kişi için tek gecelik konaklama fiyatı 65 TL'den balıyor. 

4
Danimarka bungalov

Danimarka - Hasle Hytteby, Bornholm Adası

Baltık Denizi'ndeki Bornholm Adası'na ulaşım Kopenhag'dan tren ve feribot ile sadece üç saat sürüyor. Çam ormanı ve bembeyaza kumsalların arasında kalan Hasle Hytteby denize sadece birkaç yüz metre uzaklıkta ve ailece çıkılacak bir tatil için ideal. 

- Dört kişi için haftalık ücret yaklaşık 1.000 TL 

Advertising
5
kolombiya bungalov

Kolombiya - El Cabo San Juan, Parque Tayrona

Karayip Sahilleri'ndeki Parque Tayrona'yı geride bıraktığınızda kendinizi cenetten çıkma bir plajda bulacaksınız. El Cabo San Juan, sırt çantalı gezginlerin tercih ettiği bir kamp alanı. Buraya günün erken saatlerinde varmayı başarırsanız, hamaklı bir kulübe kapabilirsiniz.

- Hamaklar 11-19 TL arasında, ücretsiz park girişi dahil.

6
fiji bungalov

Fiji - Maqai Beach Eco Resort

Macera dolu bir deniz tatili istiyorsanız, Fiji'nin kuzeyindeki doğa dostu bu kulübelersizin için biçilmiş kaftan. Qamea Adası'ndaki Maqai Beach Resort'ta gününüzü yürüyüş yaparak, kanoya binerek ve tüple dalarak geçirmeniz mümkün. 

- Üç kişi için tek gecelik konaklama fiyatı 250 TL'den başlıyor.

Advertising
7
Hindistan Bungalov

Hindistan - Lİttle Palm Grove, Kuzey Goa

Ashvem Plajı'ndaki küçük ama bir o kadar muhteşem konaklama alanı Lİttle Palm Grove, altı kulübeden oluşuyor. Her kulübenin, akşamüstü uykuları için ideal minik bir verandası var. Plajda masaj yaptırabilir, yunuslarla yüzebilir, yoga veya fitness seanslarına katılabilirsiniz. Ne yaparsanız yapın, burada mutluluk garanti. 

- İki kişi için tek gecelik konaklama fiyatı 350 TL'den başlıyor. 

8
türkiye bungalov

Türkiye - Off The Road Camp, Çıralı

Olimpos-Çıralı'daki Off The Road, kafa dinlemek için ideal. Buradaki çınar ağaçlarının gölgesindeki odalarda konaklayabilir; avokado, limon, portakal ağaçlarıyla dolu bahçede doğanın nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Denizin tadını çıkarmayı ve outdoor aktivitelere katılmayı da ihmal etmeyin. 

- Kapsül adlı yapılarda tek kişi için tek gecelik konaklama 50 TL. 

Yayla havası alın

Plato'da Mola
Plato'da Mola
Seyahat ve oteller

En iyi Karadeniz rotaları

Ahşap dağ evleri, yemyeşil vadileri ve başı bulutlarda yaylalarıyla Karadeniz’in doğusu, Türkiye’nin en ekolojik tatil alternatiflerini sunuyor. Yola çıkmak için ihtiyacınız olan sıra dışı adresler bu rehberde.

Advertising