yunan adaları

Keşfe değer üç Yunan Adası

Görülmesi gereken Yunan Adaları.

Yazan:
Time Out Istanbul editors
Reklâm

Morgos

Luc Besson’un ‘The Big Blue’ filminin seti olarak akıllara kazınmış Amorgos’ta olmak için doğru zaman, her yıl 26 Temmuz’da Katapola köyünde düzenlenen Psimeni rakı festivali. Amorgos’ta yapabileceğiniz en iyi etkinlik ise dalmak (amorgos-diving.com). Geri getirilecek en güzel şeyler sempatik bir çiftin yabani ot ve bitkilerden elde ettiği doğal kozmetik ürünleri (iamata.gr).

Folegandros

İnanılmaz bir Akdeniz panoramasına karşı harika küçük bir aile işletmesi olan Anemomilos Apartments (anemomilosapartments.com) Santorini’den botlarla ulaşılan Folegandros’a gitmek için başlı başına bir neden. Adanın bir başka hip oteli Anemi ise bu yaz, adanın nefes kesici noktalarındaki açık hava konserleriyle desteklenecek bir mini caz festivaline ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

29-31 Temmuz, anemihotel.gr    

Syros

Kiklad adalarının yönetim merkezi, Mikonos ile Santorini’nin bir parça gölgesinde kalmış olsa da ana yerleşim merkezi Hermoupolis’in alımlı İtalyan mimarisi ile göz dolduruyor. Tabii dünya çapında müzisyenleri adaya çeken International Festival of the Aegean’ı da unutmamak lazım.

10-23 Temmuz, festivaloftheaegean.com

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm