İstanbulun plajları

İstanbul'un en iyi plajları

Bunaltan yaz günlerinde karşısındaki suya atlama hissini yenemeyenler için şehrin plajlarını derledik.

Yazan:
Time Out Istanbul editors
Reklâm

Denize karşı sere serpe yatarken aklınızı sadece güneş kreminin vücudunuza eşit oranda dağılmama ihtimali gibi hafif sorular meşgul ediyor. Hayat sizce de yazın daha güzel değil mi? Tadını İstanbul’da da çıkarmak mümkün, yeter ki istikametiniz seçtiğimiz plajlar olsun.

İstanbul'un plajları

Baykuş Plajı
 • Etkinlikler
 • Sarıyer

Yenilenen Baykuş Plajı diğer Kilyos plajlarından farklı olarak sakinlik arayanlara hitab ediyor. Üstelik kamp yapmak isteyenlere ayrılmış bir çim alan da mevcut.

BURC Beach
 • Görülmesi gereken yerler
 • Sarıyer

Kilyos’ta Boğaziçi Üniversitesi kampüsü içinde yer alan BURCBeach herkesin kullanımına açık. Minderlerde ya da dilerseniz kumsaldaki şezlonglarda güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Reklâm
Burgazada

Burgazada

6 numara ve Çamakya isimli iki tane plaj var. Bu plajlardan ücretsiz denize girebiliyorsunuz. Bir diğer mini plaj ise Kalpazankaya, burası da rağbet gören bir yer. Bunun dışında üye olunduğu takdirde ya da üye misafiri olarak kulüplerin plajlarından faydalanma şansınız var. 

Büyükada

Büyükada

Adalar’ın en büyüğü ve en popüleri Büyükada’da toplam dört plaj bulunuyor: Nakibey Plajı, Kumsal Plajı, Prenses Plajı, Yörük Ali Plajı. Maden semtindeki Nakibey Plajı’na yürüyerek veya fayton ile gidilebiliyor. Kumsal semtinde bulunan Kumsal Plajı’na aynı şekilde yürüyerek ya da fayton ile varmak mümkün. Prenses Plajı’na iskele yanından motorlu tekne seferleri var, yürüyerek veya fayton ile de gidebilirsiniz. Adanın en ünlü plajı Yörük Ali’ye iskele yanından motorlu tekne seferleri ücretsiz yapılıyor. Plajın restoran ve kafe-barı mevcut. Plaj kumdan oluşuyor, deniz biraz soğuk ama genelde temiz. 

Reklâm
Heybeliada

Heybeliada

Adadan ücretsiz denize girmek pek mümkün değil. Çam limanında bulunan Ada Beach Club ve Green Beach'i tercih ederbilirsiniz. Ayrıca, Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün olimpik tesisleri, su sporları yapmak için ideal.

Tırmata Beach

Ailenizle birlikte huzurlu bir gün geçirmek istiyorsanız Tırmata Beach aradığınız yer olabilir. Tesis içindeki olanakları, ücretsiz duş, şezlong, minder, şemsiye hizmetleri ve geniş yelpazeye sahip menüsüyle Tırmata Beach, İstanbul’dan uzaklaşıp kendinizi Kilyos’un ferahlatıcı sularına bırakmanız için bir fırsat. 

Reklâm

Sedef Adası

Sedef Adası İstanbulluların günübirlik ziyaret edebileceği  ve denizin keyfine varabileceği bir cennet. Diğer adalara göre buranın butik bir ada olduğunu söylemek mümkün. Zira adada sadece 120’ye yakın ev bulunuyor. Misafirler için konaklama imkanı sunulmasa da adada bulunan Club Ada Sedef, Sedef Adası Plajı ya da Elio Beach adayı çevreleyen berrak sulardan faydalanmanızı ve huzurlu bir gün geçirmenizi garantiliyor. İstanbul’dan ve Büyükada’dan vapurla ya da plajların özel tekneleriyle adaya ulaşmanız mümkün.

Solar Beach Therapy
 • Gece hayatı
 • Sarıyer

Şehrin en ünlü ve eski plajlarından biri de nice konsere ve performansa ev sahipliği yapan Solar Beach. Solar Beach’in 1 km’yi aşan kumsalı ve su oyunlarıyla sezonu kalabalık geçireceği kesin.

Reklâm
Suma Beach
 • Gece hayatı
 • Sarıyer

Ünlü partileriyle şehirdeki herkesin üşenmeden Kilyos kırsalına taşınmasına sebep olan ve bundan gurur duyan mekan. Gündüz durmayan müzik ve gece devam eden partileri ile Suma’ya Cuma akşamı başlayıp Pazartesi işe dönerken bırakmanız çok olası.

Uzunya
 • Görülmesi gereken yerler
 • Sarıyer

İstanbul sınırları içinde olduğunuzu unutturan cennet rotalardan bir diğeri. Deniz ve güneş karnınızı hızlıca acıktırdığında, gönül rahatlığıyla başvurabileceğiniz bir restoran ve kafeteryası da var.

Tavsiye edilen
  İlginizi çekebilecek diğer içerikler
   Reklâm