Kemer Golf & Country Club

Spor ve fitness, Golf Eyüp

Time Out diyor ki

Kulüp aynı zamanda üyelerinin dresaj ve engel atlama alanlarında deneyim kazanmasını kupalar ve müsabakalar düzenleyerek sağlayan özel bir eğitim merkezi. Pony Club bünyesinde dört yaş ve üzeri tüm öğrencilere açık bir akademi de var. Kulüpte veterinerlik ve bakım hizmetleri de veriliyor. Yıl boyunca düzenlenen turnuvalar ve etkinliklerle binicilik dünyasının kalbi KG&CC’de atıyor. Her yıl Eylül aylarında düzenlenen ve üç gün süren İstanbul Horse Show bunlardan en önemlisi.
Saha İngiliz Golf Sahası Mimarlar Birliği başkanlarından Joan Dudok Van Heel tarafından, USGA karşılaşmalarına uygun özelliklere sahip olacak şekilde tasarlanmış. Her seviyedeki oyuncuya hizmet verme kapasitesine sahip. Türkiye'de golfün yaygınlaşmasını görev edinmiş kulüp, çeşitli kursların yanı sıra yıl boyunca ulusal ve uluslararası turnuvalar düzenliyor. Sosyal açıdan da hayli hareketli bir etkinlik ajandası var. KG&CC’nin 32.000 metrekareye yayılan arazisinde sadece golf yok elbette. İstanbul içinde sporla dopdolu yaşayan ayrı bir kent sanki. Açık-kapalı havuzlar, tam ekipmanlı fitness salonu, masaj, aromaterapi, buhar odaları, solaryum, yoga ve pilates stüdyoları ile çok kapsamlı bir spor merkezi var. Balkanların en büyük kapalı manejine sahip binicilik kulübünün, Avrupa’nın sayılı kulüpleri arasına girecek imkânları var. Binicilik kulübü üyeleri, kapalı manej, 2 antrenman maneji, açık yarışma maneji ve ısınma manejinden, Belgrad Ormanı’na giden atlılara özel yoldan, 300 ahır bölmesinden, padoklardan, 24 saat binicilik bakım hizmetinden yararlanabiliyorlar. Pony Club, 4 yaş üzeri minik binicilere açık. Başlangıç, orta ve ileri seviye tenis kursları ile üyelerine hizmet veren tenis kulübü, yıl boyunca turnuvalara ve özel aktivitelere ev sahipliği yapıyor. 5 kapalı ve 3 açık kortu ile yaz-kış tenis oynamaya imkân tanıyor. Doğa sporlarının tüm branşlarında eğitim veren ve adrenalin dolup taşan aktiviteler düzenleyen doğa kulübü ile klasik teknelerin yaşatılması için kurulan yelken kulübüyle de bitmiyor. Basketbol, futbol, voleybol gibi sporlara da yer açılıyor tabi ki KG&CC’de. Tüm bu imkanlardan faydalanabilmeniz için, yıllık ya da ömürlük, çeşitli üyelik programları var.
KG&CC Tenis Kulübü, beş kapalı, üç açık ve bir merkez kortuyla başlangıç, orta ve ileri seviye tenis kurslarının yanı sıra, üyelerinin yeteneklerini geliştirmeleri ve sosyalleşmeleri amacıyla yıl boyunca turnuvalar ve özel aktiviteler düzenliyor. Bu yönüyle hem zevk için tenis oynayanların hem de profesyonellerin gözdesi. Açık veteran tenis turnuvaları, genç oyuncular ve yetişkinler için turnuvalar ve tenis geceleri bu aktivitelerden sadece bazıları.
 

Yayınlandı:

Ayrıntılar

Adres: Uzunkemer Mevkii Göktürk Beldesi, Kemerburgaz
İstanbul

İletişim: