Semtinize göre spor aktiviteleri

“Sporun modası olur mu?” sorgulamalarını uzun süre önce geride bıraktığımız konusunda hemfikirsek, sıra semtimize yaraşır fiziksel aktivitelerle haşır neşir olmaya geldi demektir. Bize adresinizi verin, size ikametinize yaraşır ter atma yöntemlerini sırala

Spor aktiviteleri
Time Out Istanbul editors |
Advertising
Bebek için yürüyüş vakti
Trendler gelir geçer, Bebek için ise oyunun denklemleri bakidir. Bebek’te sabahları yürüyüşe çıkılır ve bu yürüyüşe -en az- bir köpeğin ve maddi durumla doğru orantılı olarak bir danışmanın eşlik etmesi âdettendir. Magazin sayfalarına düşme ihtimaliniz yoksa renkli bir yürüyüş ayakkabısı işinizi görür. Yoksa ünlü spor markalarının yine ünlü bir yıldızla iş birliğinden doğan kapsül koleksiyonlarından birkaç parça üst-baş edinmek de kâfidir. Yürüyüşün ardından köpeğinizin günlük yüzme keyfi için istikamet Bebek Parkı, burada semtin diğer köpek sahibi sakinleriyle sosyalleşme şansınız olması da cabası. Yorgunluk atmak ve sabah keyfi yapmak için ise buluşma noktası şu sıralar Private Reason.
 
Karaköy’de denge arayışları
Endüstriyel aydınlatmaları ve otantik fayanslarıyla Karaköy’ü ilk bakışta sportif aktivitelerle bağdaştırmakta güçlük çekebilirsiniz. Oysa uzun zamandır güne Galata Köprüsü üzerinde koşarak başlayanların buluşma noktası olan Karaköy, son günlerde sadece fiziksel değil, ruhsal dengenizi de gözeten alternatiflerle göz dolduruyor. Yoga meraklılarını buluşturmak konusunda iddialı Lit Karaköy, ‘I feel yoga’ hareketinin haftalık programları ile davetkâr. Bankalar Caddesi’nde bulunan Vault Karaköy, The House Hotel’in Kasa Roof Lounge’unda düzenlenen yoga ve nefes terapisi atölyelerini de takip ederseniz, Karaköy’ün yeni trendlerine hâkim oldunuz demektir. 
 
Moda sahillerinde bekliyorum
Son yıllarda Moda’da metrekare başına düşen üçüncü dalga kahve dükkânı ve bisiklet sayısında büyük bir artış olduğu malum. Avrupa Yakası semtlerine kıyasla daha yaya ve bisiklet dostu bir şehir planlamasına sahip olması; semt sakinlerinin sahil şeridinin de etkisiyle bisikleti yaşamlarının merkezine koyma konusunda kararlı adımlar atması takdire şayan. Kadıköy’den vapur ile Beşiktaş ya da Karaköy’e geçmek suretiyle bisikleti bir ulaşım aracı olarak kullanmanız ve hem sportif, hem doğa dostu, hem de cool sıfatlarına aynı anda erişmeniz mümkün. Uzun bir pedal çevirme maratonundan önce ise tavsiyemiz Stuff Healthy Drinks & Design Bar’dan havuç, elma ve zencefilli bir ‘Road Runner’ kapmanız.
 
Çetin olur Nişantaşı’nın sporcuları
Sabah saat 07.00 sularında Nişantaşı sokaklarını taytlı kadınlar ve şortlu erkekler arşınlamaya başlar. Peki sizi üzerinizdeki pijamalarınızdan utandıracak bu karın kaslı insan türü nereye gidiyor?Sneaker’larını yeni stiletto’ları belleyen Nişantaşı kadınları için pilatesin tahtı Maçka Parkı’ndaki spor eğitmenlerinin çekiciliğiyle sarsılsa da, Urban Health Pilates’te nefes nefese pilates seansları, Instagram’da paylaşılan ve yer çekimine meydan okuyan pozlar hâlâ revaçta. Erkekler içinse Gym & Tonic’de yumruk salladıktan sonra üst kata çıkıp Nopa’da bir cin tonik yuvarlamak çok havalı. Spor sonrası kahvaltı için de Grandma ve Gravité ilk akla gelenlerden. 
Advertising