aqua jogging

Spor lügatında yeni terim: Aqua Jogging

Bu yaz su ile münasebetiniz deniz ve plaj ikilisi ile sınırlı kalmayacak.

Yazan:
Time Out Istanbul editors
Reklâm

Nedir bu aqua jogging?
Spor salonlarında ter dökmekten sıkıldıysanız, yüzmek size yetmiyorsa spor hayatınıza aqua jogging ile devam etmeniz kaçınılmaz oldu demektir. Aqua jogging suyun içinde dikey pozisyonda kalarak antrenman yaptığınız, yürüme ve koşu bazlı bir spor türevi. Bir nevi suyun içinde fitness. Suda doğru pozisyonda kalmanız için size belinize taktığınız özel bir kemer yardımcı oluyor.

Yüzmeden farkı ne?
Yüzmede olduğu gibi su sizin yardımcınız değil, aqua jogging’de suya karşı tüm gücünüzle meydan okuyorsunuz. Koşma, mekik veya kürek çekme gibi nice egzersizi suyun içinde, suya rağmen yapıyorsunuz.

Faydaları neler?
Bir saatlik antrenmanla 650-800 kalori yakmanız mümkün. Düzenli çalışır ve 20 seansı tamamlar, tüm bu süreci doğru beslenmeyle desteklerseniz üç-altı cm. arasında incelmeniz mümkün. Aqua jogging suyun masaj etkisi sayesinde selülitlere de iyi geliyor. Hamileler ve çocuklar da yapabiliyor, yüzme bilme şartı aranmıyor. Ham olanlar için güzel haberi sona sakladık: Aqua jogging’de antrenman sonrasında yaşanan kas ağrısı derdi kesinlikle yok.

Nerede yaparım, ne kadar öderim?
Aklınıza yattıysa istikametiniz 2009 yılından bu yana aqua jogging dersleri veren Gizem Çalışkan’ın kurduğu Aqua Jog Club olsun. Burası Türkiye’nin ilk ve tek aqua jogging kulübü. Maslak’taki Massport Sports Club ve Steinberger Hotel Maslak’talar. Size uygun paketi satın aldıktan sonra ihtiyaçlarınıza göre bir program belirliyorlar. 10-15-20 ve 30 çalışmadan oluşan dört farklı paketin fiyatları 1500-3500 TL arasında değişiyor. Kendinize özel yeni bir paket de oluşturma şansınız da var. Çalışmaları yazın açık havuzda yapacaklarını da ekleyelim.

Bilgi için: (0553) 584 12 53,

www.aquajogclub.com

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm