Ahmet Sevindik - Balkan Hayaletleri Bugün Günlerden Son Gün

Yazılı basında, medyada ve iletişim sektöründe toplamda kırk yıla yaklaşan bir meslek hayatı bulunan Ahmet Sevindik’in ilk romanı, “Balkan Hayaletleri Bugün Günlerden Son Gün”, Haziran ayında çıktı.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

Yazılı basında, medyada ve iletişim sektöründe toplamda kırk yıla yaklaşan bir meslek hayatı bulunan Ahmet Sevindik’in ilk romanı “Balkan Hayaletleri Bugün Günlerden Son Gün”, Haziran ayı sonunda çıktı. Geçmiş ve bugün arasında gidip gelen romanda eski polis amiri Orhan Derman, onun yeğeni, ordudan atılmış Yavuz ve soruşturmacı Hayri, Türkiye’nin en büyük iş gruplarından Cevval Holding’in sahibi Erol Cevval’in oğlu Hikmet’in öldürülmesini araştırıyor. Aynı zamanda kayıp milyonlarca Avro’nun peşine düşüyor.

Bu kitap bir polisiye, ama klasik bir “Kim yaptı?” kitabı değil. Olaylar sosyal, ekonomik ve siyasi çerçeveye oturtuluyor. Aileyi Hikmet’in ölümüne taşıyan öykü bütün boyutlarıyla anlatılıyor. “Balkan Hayaletleri Bugün Günlerden Son Gün”, Balkanlar’dan Manisa’ya, İstanbul’a, oradan tekrar Balkanlar’a uzanan yüz küsur yıllık bir ticaret, tarikat, cemaat, akçeli işler, cinayet öyküsü. Ahmet Sevindik’in akıcı, kolay okunan yazı diliyle anlatılıyor.

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm