Aksesuarsız olmaz!

Giyimimizde azami parça tercih ederek sıcaklara meydan okuduğumuz bu yaz günlerinde stilimizi farklılaştırmak için yegane silahımız aksesuarlar. Neyse ki, yaz günleri bize aksesuar kullanımı için zengin alternatifler sunuyor. Bu yaz gözümüze takılan çanta

Yazan:
Gökçe Algan
Reklâm

Çuval’ın her stili tamamlayan çantaları

Türkiye’nin ilk bağımsız çanta markalarından biri olan Çuval, 2012 yılında Ayşe Özgüneş tarafından kurulmuş ve ilk günden beri yerel zanaatkarlığı desteklemeyi ve tanıtmayı hedeflemiş. Kanvas, keten, dış mekan tekstili gibi malzemeleri vejetal deri ile bir araya getiren tasarımlar özellikle rafine işçilik ve etik üretim süreçleri konusunda iddialı, bu noktada da aynı kaygıyı paylaşan tüketicilerle buluşuyor. Türkiye’ye paralel olarak Amerika pazarında da faaliyetlerini sürdüren Çuval’ın ‘Neu Land’ isimli İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunda ise doğal renkler ve modern çizgiler başrolde. Sezonun baskın trendlerinden büzgülü çantalar ve bel çantaları, Çuval yorumuyla kullanım kolaylığı sunarken, diğer yandan her stili tamamlama konusunda kararlı bir tavır vadediyor. Çuval’a Arnavutköy’de bulunan showroom’u dışında internet sitesinden de ulaşılabiliyor.

www.cuvalist.com, www.instagram.com/cuvalistanbul

Şehirli ve yalın: Dennch

2016 yılında grafik tasarımcı Gülay İnceoğlu tarafından kurulan Dennch, kent yaşamının ihtiyaçlarını düşünerek başladığı tasarım serüvenini, grafik bir anlayış ile harmanlıyor. Güncel sanat ve mimariden beslenen tasarımcı, yüksek kalite Türk derisi kullanıyor ve kadın-erkek ayrımı yapmadan cinsiyetsiz modeller sunuyor. Markanın ‘Absolute Isolation’ adlı İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonu sadeliğin yarattığı pozitif duygulardan yola çıkıyor; herkesi dinginliğe, yalınlığa, mutluluğa davet ediyor. Koleksiyonda yer alan modeller de bu çağrının bir dışa vurumu olarak öne çıkıyor: Hem gündüze, hem geceye uyum sağlayan, siyah ve beyaz renkleriyle en basitin peşinden koşan ve her boyutuyla fonksiyonelliği kucaklayan Dennch’in ürünleri Türkiye’de Souq Kanyon, Wohha Studio ve hipicon.com’da bulunabiliyor.

www.dennch.com, www.instagram.com/dennchnyc

Hem tanıdık hem yepyeni: Marché İstanbul

Kendi ismini taşıyan markasıyla aşina olduğumuz Nazlı Bozdağ, geçtiğimiz yıl Marché İstanbul ile kariyerinde yeni bir sayfa açtı. Eski İstanbul’un yitirilen romantizminden ve sayfiye hayatından ilham alan Marché İstanbul, çok yönlü ve yerel üreticileri bir araya getiriyor. Sürdürülebilirlik ilkesini benimseyen marka, zamansız ve çabasız tasarımlarıyla şehir yaşamına yeni bir soluk getiriyor. Lüks tüketime alternatif olarak doğa ile dost, sade ve işlevsel parçalara hayat veren Bozdağ, hızlı tüketim çağında bizi yavaşlamaya, nefes almaya ve anın tadını çıkarmaya davet ediyor. Marché İstanbul koleksiyonunda en çok jüt çantalar dikkat çekse de peştamallar, kurdeleli hasır şapkalar, keten alışveriş çantaları ve beyaz quartz aksesuarlar da yaz aylarının hafif, uçuş uçuş tatil günlerinde kullanmak için ideal.

www.marcheistanbul.shop, www.instagram.com/Marcheistanbul

Gelenekten geleceğe Roe

Genç tasarım ikilisi kız kardeşler Merve ve Beyza Karaca, müthiş dokular ve etnik kumaşlardan ilham alarak tasarladıkları ‘Potli’ koleksiyonuyla Doğu kültürüne ve el işçiliğine saygı duruşunda bulunuyor. Köklü ve zengin Hint kültüründe yer alan ikonik el çantası formunu modern bir bakış açısıyla yorumlayan Roe, bu formu farklı renk ve dokularda kumaşlar ile bir araya getiriyor, iddialı bir stili hedefleyen kadınlara renkli ve sıra dışı alternatifler sunuyor. Kadife, brokar ve simli kumaşların yanı sıra tüylü modeller de sevimli ve eğlenceli tasarımlar arayanlara hitap ediyor.

officialroe.com, instagram.com/roeofficial_

Joo Joo ile kafalar rahat

2016 yılında, henüz baş aksesuarları tabiri caizse patlama yapmamışken Burcu Erker tarafından kurulan şapka ve baş aksesuarları markası Joo Joo’nun odak noktasında eğlence var. Kışın berelere, yazın ise şapkalara nüktedan bir dokunuş katan Joo Joo’nun tüm şapka, bere, toka ve taçları el üretimi. Her biri ayrı bir hikayeyi yansıtan tasarımlarda deniz kabukları, geometrik pul işlemeler, kabarık çiçekler stili zenginleştiriyor. Joo Joo ürünleri New York, Amsterdam, Moskova gibi şehirlerde butik mağazalarda da satılıyor.

www.wearjoojoo.com, www.instagram.com/joojooheadwear/

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm