Başak Dizer Tatlıtuğ ve Deniz Marşan
Fotoğraf: Mete Çarkcı

Başak Dizer Tatlıtuğ ve Deniz Marşan ile Room + Rumours üzerine

Room + Rumours’tan beklentiniz yüksek olsun. Başak Dizer Tatlıtuğ ve Deniz Marşan, raflar arasındaki mesainizi tamamladıktan sonra sizi kafe bölümüne soluklanmaya ve sergilenen sanat eserlerini keşfetmeye davet ediyor.

Yazan:
Begüm Egeli Bursalıgil
Reklâm

Stil danışmanı olarak tanıdığımız Başak Dizer Tatlıtuğve Deniz Marşan sizi Room + Rumours’a, alışverişin sanat ve lezzet ile harmanlanan yeni nesil yorumu ile tanışmaya bekliyor. İçeri adım atar atmaz kendinizi bir mağazada değil, birilerinin sizi düşünerek özenle seçtiği parçaların sergilendiği bir odada gibi hissedeceksiniz. Modern dokusunu eklektik detaylar ile süsleyen Room + Rumours’ın alamet-i farikası size alışveriş ve modadan fazlasını sunması. Buraya bir şeyler atıştırmak, çalışmak, sanat eserleri satın almak veya sadece ilham almak için gelmeniz mümkün.

Room + Rumours nasıl kuruldu?
Başak: Birlikte çalışmaya başladığımız ilk yıldan beri bir hayalimizdi. Önce showroom’umuz Room’u açtık, şimdi onun yanına Rumours eklendi. Sevdiğimiz ürünleri sattığımız bir konsept mağaza hayal ederken içinde sanatı destekleyen bir alan, kendi ürün seçkimizden oluşan bir showroom, müziğinden yemeğine her detayıyla bizi yansıtan bir kafe olsun istedik.

Ürün seçkisi kime hitap ediyor?
Başak: Modayı körü körüne takip edenlerden ziyade stil sahibi ya da stil arayışı içinde olanlara yönelik parçalar var. Her şeyin çok sınırlı sayıda olmasına dikkat ediyoruz. Giydiklerini başkalarında görmek istemeyenlere hitap ediyoruz.

Neler bulabiliriz mağazada?
Deniz: İtalya’da tasarlanan ilk koleksiyonumuzu bulabileceğiniz mağazada Hakan Yıldırım ve Özgür Masur, bize özel koleksiyonlarıyla yer alıyor. Kuzey Avrupa kültürünü yansıtan tasarımlarıyla Hollandalı Avelon ile Paul Smith ayakkabı koleksiyonunun eski kreatif direktörü Antonio Panella’nın yeni projesi Project TWLV de Türkiye’de yalnızca Room & Rumours’ta satışta. Izola, Living Royal, Zeynep Tosun, Torc, diğer markalarımızdan bazıları.

Sanat buraya nasıl entegre oluyor?
Deniz: Sanat, moda ile iç içe bir disiplin. Zaten amaçlarımızdan biri sanatçıları desteklemek. Ev dekorasyonunun olmazsa olmazı da sanat eserleridir. Room + Rumours’taki eserler burayı görsel açıdan zenginleştiriyor. Eserlerin satın alınabilmesi ise insanların ev dekorasyonlarına stil kazandırmalarına katkıda bulunmamızı sağlıyor.

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm