Bey Karaköy

  • Alışveriş & stil
  • Karaköy
Reklâm

Time Out diyor ki

Erkek modasından geri kalmamak için ilk hedefiniz Bey Karaköy, ileri!

Stil sahibi erkeklerin dünyasına doğru bir yolculuğa var mısınız? Cevabınız evet ise haberler iyi, zira İstanbul sakini erkeklerin stil keşif yolculuğunda başlangıç noktası belli: Karaköy’ü mesken edinen Bey Karaköy. İster “Başka türlü bir şey benim istediğim.” serzenişlerinizi İstanbul’da dindirememekten şikayetçi bir moda aşığı olun, ister kendi stilini keşfetme yolunda bir erkek, yalnızca erkek giyim ve yaşam stiline odaklanan Bey Karaköy’de mutlaka size hitap eden bir parça bulacaksınız.

Bey Karaköy, uzun yıllar yaratıcı sektörlerde çalışan Bulut Dur, Nil Ertürk ve Ozan Ertürk’ün erkek modasına ve Kuzey Avrupa stiline tutkularını bir çatı altında buluşturma hayallerinden doğmuş. Daha önce tekstille uğraşan Bulut Dur’un tecrübesi, reklamcılıktan gelen Ozan Ertürk’ün yaratıcılığı ve Türkiye’nin ilk stil bloglarından birinin sahibi Nil Ertürk’ün nevi şahsına münhasır tarzı birleşince ortaya kısa sürede Bey Karaköy çıkmış. 

Bey Karaköy’ün geniş camları, mağaza ile sokak arasındaki sınırları kaldırıyor, böylece daha vitrininden bakarken bile kendinizi içeride hissedebiliyorsunuz. Belli ki sokak kültürü ve sokak giyiminden beslenen mağazanın kodlarını daha içeri adımınızı atmadan hissetmeniz için düşünülmüş bir detay; ilk bakışta sizi sarmalıyor, merakınızı körüklüyor. Mağazaya girdiğinizde ise minimal bir çizgide düzenlenmiş alanın yarattığı ferahlık duygusu ve düzen dikkatinizi çekiyor. Mağazanın dekorasyonu üç ortağın elinden çıkmış ve tüm ayrıntılara birlikte karar vermişler. Nordik stilin etkisini her adımda hissettiren bu dekorasyonda hazır giyim ürünleri ve aksesuarların yanı sıra Happily Ever Paper defterler, NYKS mumlar, Müz’den teraryumlar Bey Karaköy’ün yalnızca bir giyim stili değil, bir yaşam tarzı sunduğunu kanıtlar nitelikte.

Only & Sons ve Ben Sherman denim’ler, Knowledge Cotton Apparel’dan atkı ve bereler, Knight Mills X Pointer’dan rengârenk ayakkabılar ve Bey Karaköy’ün kendi tasarımı papyonlar, kravatlar radarımıza takılıyor. Mağazadaki ürünlerin büyük çoğunluğunu Bey’den başka bir yerde bulma şansınız yok, markalara sürekli yenileri de ekleniyor. Gözümüze ülkemizin sayılı erkek giyim tasarımcılarından Nihan Buruk’un NIAN koleksiyonundan parçalar ile geçen senenin çok konuşulan, Niyazi Erdoğan imzalı NiYO sırt çantaları takılıyor. Türkiye’de erkek giyim üzerine çalışan tasarımcıların koleksiyonlarına satış noktası bulma konusunda yaşadıkları zorlukları düşünürsek, Bey Karaköy’ün bu anlamda önemli bir boşluğu doldurduğunu söyleyebiliriz.

Karaköy’ün beyinde alışveriş yapmakla yetinmiyor, aynı zamanda konusuna hakim gözlerden stil önerileri de alabiliyorsunuz. Fiyatlar ise 9 liradan 900 liraya kadar uzanıyor. 

Yazan:
Gökçe Algan

Ayrıntılar

Adres:
Mumhane Caddesi 54
İstanbul
Çalışma saatleri:
Salı-cuma 11.00-20.30, cumartesi ve pazar 11.00-21.00 arasında açık
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler