Custom Rebels

Custom Rebels'ı yaratıcılarından dinledik

Bahar aylarının vazgeçilmezi deri ceketin artizanal halini üreten Custom Rebels’ı yaratıcılarından dinledik.

Yazan:
Begüm Egeli Bursalıgil
Reklâm

Biri pazarlamacı, biri reklamcı, biri fotoğrafçı. Custom Rebels’ın ardındaki bu isimlerin modanın mutfağıyla yakın bir ilişkisi yoktu aslında. Ama iki sene içinde Paris’teki meşhur Galeries Lafayette mağazasında bile satılacak kadar özel bir marka yaratmaya başardılar.

Deri ceketi birçok marka yapabilir ama tamamen size özel hazırlanmış, üzeri müthiş renkler ve çarpıcı sloganlarla bezeli bir tanesini sadece Custom Rebels sunabilir. Custom Rebels stil ile sanatı bir araya getirerek, Amerika kıtasına sıkışıp kalmış deri ceketi moda sahnesine geri taşıyor. Markanın doğumu ise tam bir tesadüfler zinciri. Ardındaki isimler olan Deniz Özgün, Duygu Yegül ve Alex Cem Üster aslında profesyonel hayatta başka işlere sahip üç yakın arkadaş.

Her şey şöyle başlıyor: Deniz bir motor alıyor ve yeni motorunu kullanırken giyebileceği bir deri ceketin peşine düşüyor. Aradığı bugünün deri ceket modellerinden çok daha özgün bir parça. Onun istediği II. Dünya Savaşı sırasında pilotlara hediye edilen ve savaş sırasında moral bulmaları için üzerlerini istedikleri gibi boyayabildikleri parçalardan. Ya da daha yakın tarihe gelirsek, Amerika’daki motor çetelerinin dahil oldukları grubu tanımlamak üzere renklendirip üzerlerine geçirdikleri modellerden.

Deniz istediğini bulmak için uğraşırken, Duygu bu özel hediyeyi ona vermek için kolları sıvıyor. Reklamcı kimliğinin verdiği yaratıcılıkla derinin üzerinde farklı boyalar deniyor, çiziyor, siliyor, baştan renklendiriyor ve sonunda hayal ettiği gibi bir ceket tasarımına imza atıyor. Bundan sonrası ise çorap söküğü gibi geliyor. Ceketi Deniz’in üzerinde kim görse, benzerinden bir tane de kendine istiyor. Bir sipariş diğerini kovalarken Custom Rebels kuruluyor.

American Retro markası için özel üretim yapan, Paris’te defile düzenleyen, BMW ile iş birliğine oturan Custom Rebels bugün iki yıla sığdırdığı başarının haklı gururunu yaşıyor. Ancak her şey bir yana Deniz, Duygu ve Alex’i esas motive eden özenle tasarladıkları ceketleri giyme konusunda onlarla aynı heyecanı paylaşan kişilerle karşılaşmak.

Custom Rebels ürünleri www.customrebels.com'da satışta.

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm