attölye

Eski ile yeninin buluşma noktası: Attölye

Birbiri ardına açılan üçüncü dalga kahvecilerin, organik ve bitkisel beslenme alternatifleri sunan kafelerin sıralandığı Teşvikiye’nin arka sokakları, uzun zamandır hasret kaldığı moda dokunuşuna, sessiz sedasız kapılarını açan Attölye ile kavuştu.

Yazan:
Gökçe Algan
Reklâm

Attölye’nin perde arkasında moda sektörünün duayen isimlerinden Tülin Kermen ve ortağı, yaşam koçu ve danışman Cansu Yağız var. Ortak tutkuları moda sayesinde yolları kesişen ikilinin hayalleri Attölye projesine hayat vermiş ve kısa sürede uzun yıllardır ikamet ettikleri Teşvikiye’de bulunan mağazayı hazır hale getirmişler.

Mağazanın sokağa bakan ön cephesinde dikkatimizi ilk olarak rengarenk çanta ve ayakkabılar çekiyor. Attölye imzalı ayakkabıların tasarımında ikili önceliği rahatlığa vermiş. Bu konuda hayli iddialılar: Herkesin zaman zaman beğendiği, ama rahatsızlığından ötürü arasına mesafe koyduğu modeller zamansız tasarımlarla yeniden yorumlanmış ve ortaya gündelik kullanımın olmazsa olmazı rahatlığı, gündüzden geceye hitap eden bir stille birleştiren modeller çıkmış. Çantalarda ise sezon trendleri, üstün bir deri işçiliğiyle birleşerek arzu nesnesi modellere dönüşmüş. Yağız ve Kermen, özellikle ayakkabı koleksiyonunun şimdiden müdavimlerinin oluştuğunu belirtiyor. Üstelik müşterilerin beğendiği modeller, farklı renklerde özel olarak da tasarlanabiliyor.

Attölye koleksiyonu dışında ön cephe, genç ve yetenekli tasarımcıların parçalarını bir araya getiren, ilham verici bir seçkiye de ev sahipliği yapıyor. Save My Bag yıkanabilir çantalar, Guardabarranco, Ece & Derya, Ziztar imzalı kıyafetler, Lina’s Takı’nın büyük harf kolyeleri, Mixomatch cüzdanlar, Movitra güneş gözlükleri ve Deryle’nin yaprak formunda çantaları ile son zamanların en çok konuşulanlarından BAA çantalar ilk göze çarpanlardan. Yine sektörün tecrübeli güzellik editörlerinden Gül Çital’ın rengarenk sepetleri ise African Daydream markasıyla mağazada kendine yer buluyor. Ayrıca sample sale etkinliklerinden ve farklı markaların showroom’larından toplanan, bir eşi daha olmayan parçaları da Attölye’de bulmak mümkün.

Mağazanın arka odası ise, ikinci el tutkunlarının yeni mabedi olmaya aday ürünlerle son derece davetkar. Uzun yıllardır garaj satışları organize eden Kermen, Attölye’nin kuruluşunda eskiyle yeniyi birleştirme arzusunun büyük rol oynadığını belirtiyor. Tüketimi üretime çevirme düşüncesiyle, müşterilerin alışveriş yaparken diğer yandan artık kullanmadıkları kıyafet ve aksesuarlarını yeni sahipleriyle buluşturabilecekleri bir alan düşleyen Attölye’nin kurucuları özenle seçilmiş parçaları bu bölümde bir araya getiriyor. Chanel’den Max Mara’ya lüks markaların yanı sıra özel dikim tasarımların da yer aldığı ikinci el bölümü sürekli yenileniyor.

Attölye ürünlerine mağaza dışında web sitelerinden de de ulaşabiliyorsunuz. Şimdilik ikinci el seçkisinin yer almadığı siteyle tasarımlarını daha geniş bir kitleye sunabilen Kermen ve Yağız, önümüzdeki sezon için bir erkek ayakkabı koleksiyonu üzerine çalıştıklarının müjdesini de veriyorlar.

Ahmet Fetgari Sokak Güneş Apartmanı 26/2, Teşvikiye. www.attolye.com

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm