Esma Koç - Bana Göre Sen

Esma Koç'tan gizem ve macerayla dolu bir modern varoluş masalı...

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

Hayatta gözden kaçırılan ve çoğu zaman üzerleri kötücül bahanelerle örtülen insanların, iyilikle sağaltılabileceğine inanan bir modern zaman kahramanı; Kemal’in hikâyesi… Ve onun çevresinde gittikçe çoğalan umudu anlatıyor Bana Göre Sen. Yazar Esma Koç’un adeta bir oya gibi işlediği derinlikli karakterler ve onların birbirine düğümlenen öyküsü, bir yanıyla umudu seslendirirken bir yanıyla da yavaş yavaş çözülen bir gizemin etrafında şekilleniyor.

“İnanınca umut ediyorum. Olmayınca da yıkılıyorum,” dedi Veysel yerdeki toprağı parmağıyla kazarak. Oldukça üzgün duruyordu.

 “Olsun, yine de umut et. Kendine güvenip oraya git. Olmayınca da yıkılma. Daha çok güçlen.” dedi Kemal umut vererek.”

Şiirsel Bir Anlatımla, Keskin Gerçekler…

İnsanın hayatını düşlediği gibi yaşamasına izin vermeyenler ve o düşlere tüm kalbini dâhil edenlerin masalı, Bana Göre Sen… Gerçekçi üslubuna ve akıcı anlatımına karşın içine girildikçe şiirsel diyaloglar ve romansın eşlik ettiği bir atmosferde çok katmanlı bir okuma sunuyor. Okurun sayfalar arasında kısacık bir an duraksayıp kendisine sorular sormasını sağlayan gerçekleri hayatın tam içinden serüvenlerle anlatıyor.

“…Sen bana hiç düşünmediğim şeyleri düşündürdün. Bana hayatımda bir türlü öğrenemediğim şeyleri öğrettin. Ayakta güçlü durabilmeyi öğrettin. En önemlisi, ne olursa olsun yaşamayı öğrettin. Bana göre sen; hayatın tüm bilgilerini bilen çok değerli bir hocasın…” 

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm