İstanbul’un en iyi butikleri

Modanın asıl ikametgâhının izini sürmeniz için gerekli adresler.

Fey

İstanbul sokak modasını biz belirliyoruz! Benzersiz bir stil sahibi olmak, şehirde yaşayan herkese moda anlayışını göstermek isteyenler için en uygun butikleri bulduk.

En iyi butikler

Bey Karaköy

“Bir kot, bir gömlek yeter bana.” demeyen erkeklerin mabedi Bey Karaköy, şehrin erkek modasına yön veriyor. Karaköy’ün beyinde alışveriş yapmakla yetinmiyor, aynı zamanda konusuna hakim gözlerden stil önerileri de alabiliyorsunuz.

Karaköy

Brandzoo

Karaköy’ün yeni keşfi BrandZoo’da ne ararsanız var! Genç tasarımcıların koleksiyonlarına yer verilen dört katlı butikte, kırtasiye tutkunları da unutulmamış. ‘Kağıttan Şeyler’ markasını mutlaka bir yerlere not edin. 

Karaköy
Advertising

Building

Yeni konsepti gereği Building artık sadece moda tasarımcılarının koleksiyonlarına yer vermiyor, mağazalarda endüstriyel tasarım objeleri görürseniz şaşırmayın.

Topağacı

Cashmere In Love

Adı üstünde ‘Cashmere in Love’ hepimizi kaşmir aşığı yapmayı hedefleyen bir butik. Halihazırda kaşmiri sevmek için birçok nedenimiz var zaten. Vücutta yokmuşçasına yumuşak bir dokuya sahip olması ve lüks olduğunun beş metre öteden bile fark edilmesi bu nedenlerden bazıları. Esra Bezek’in tasarladığı kaşmir trikolar ‘casual chic’ kategorisinde yer alıyor. Yani, günlük kıyafetlerinizi tamamlayabileceğiniz şık parçalar. 

Bebek
Advertising

Fey

1930’lara özgü elbiselerden Marie Mercié imzalı Paris stili şapkalara, dekoratif objelerden şaşaalı aksesuarlara ve sanat kitaplarına her şey göze, ruha hitap eden ahenkte ve hepsi satılık. Yalın’ın hem plajlara hem sokaklara yakıştırdığı Venedik stili terlikler ise açık ara favori. Kırmızı, çivit mavisi, turuncu, mor…

Nişantaşı

Midnight Express

2008 yılında ilk olarak Bebek şubesiyle hayatımıza giren Midnight Express, şehrin en ‘cool’ butiklerinden biri olma unvanını korumaya devam ediyor. Bebek dışında  Bodrum’da da şubeleri var. Helmut Lang, J Brand, Banu Bora, Yves Salomon, Zadig & Voltaire, Yazbukey, Mehry Mu ve daha birçok tasarımcının koleksiyonları yer alıyor.

Nişantaşı
Advertising

Museum of Fine Clothing

Nişantaşı Atiye Sokak’taki ‘Museum of Fine Clothing’ vitrin tasarımı ve dikkat çekici parçalarla sizi içeriye davet ediyor. Tasarımcısı Eda Güngör markasını 2010 yılında kurmuş. Minimal formların ağırlıkta olduğu parçalarda feminen detaylar gizli. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

Teşvikiye