Katrine Engberg - Kiracı

Uluslararası çok satan yazar Katrine Engberg’in 25 farklı dile çevrilen romanı “Kiracı" türkçeye de çevrildi.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

The Roman Yayınları etiketiyle çıkan ödüllü en çok beklenen gerilim polisiyesi Kopenhag Serisi‘nin ilk kitabı “Kiracı” tüm raflarda yerini aldı. Dünyada gerilim-polisiye romanı denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan yazar Katrine Engberg’in en çok satan Kopenhag serisinin ilk kitabı “Kiracı” okuyucuyla buluştu.

Kitap, 2020’nin en çok beklenen cinayet romanları listesi, She Reads 2020’nin en çok beklenen gerilim romanları listesi ve Parade 2020 başlarının en çok beklenen kitapları listesine girdi.

Kitabın konusu; genç bir kadının kendi dairesinde vahşice öldürüldüğü ortaya çıktığında, davaya Kopenhag polis dedektifleri Jeppe Kørner ve Anette Werner atanır. Dedektifler, kurban Julie ile içkiye biraz fazla düşkün olan ve sanatçı arkadaşlarıyla partiler düzenleyen ev sahibesi Esther arasında bir bağlantı kurar. Esther aynı zamanda roman yazarı olmaya çalışmaktadır ve Julie, henüz bitmemiş kitabında bir cinayet kurbanı olarak ortaya çıktığında, kurgu ile gerçek hayat arasındaki bağlantı daha tehlikeli hale gelir. Ancak bu karışık senaryoda Esther’in rolü ilk göründüğü kadar net değildir. Esther suçlu mu yoksa sapkın bir intikam oyununun tuzağına düşen başka bir kurban mıdır? Dedektifler, ipleri elinde tutan acımasız kukla ustasının kimliğini keşfetmek için iki kadının geçmişini daha derinlemesine incelemek zorundadır.

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm