Poplin'le ev stili

Şimdi o gri eşofman altını yavaşça bir kenara bırakın, çünkü Poplin sizi evde stil sahibi olmaya davet ediyor

Poplin
Begüm Egeli Bursalıgil |
Advertising

Sokaktan eve gelir gelmez bütün gün üzerimizde taşıdığımız kıyafetleri bir kenara atıp rahat bir şeyler giyeriz ya... O giydiklerimiz bizi ilk saniyeden itibaren mutlu eder. İçinde rahatızdır bir kere. Evde ve güvende olduğumuzu hatırlatırlar bize. İşte Poplin, tüm bu çağrışımlarla özdeşleştirebileceğiniz bir marka.

Ev giyiminde alternatifler artık çok fazla. Şimdi evde, zarafetini incecik kumaşlardan alan minimalist, el dikimi parçalar giymek moda. Poplin de iki kız kardeş ve bir arkadaşın ortak girişimi. Duygu Ülgen, Ayça Çobanoğlu ve Işıl Çoğal tarafından kurulan Poplin, ev kıyafetleri kulvarına taptaze bir soluk getirdi.

Kendilerini evcimen kişilikler olarak tanımlayan Işıl, Duygu ve Ayça lise yıllarından beri tasarıma meraklı. Çantadan elbiseye kadar birçok farklı parça tasarlamışlar. Öyle ki, dikiş makinesi başında toplandıkları sayısız akşamları var. Ama ne zaman ki Işıl yatarken giymek üzere kendine bir gömlek ve şort dikmiş “Aradığımız fikri bulduk,” demişler. Onlarınki karmaşık fizibiliteler ve agresif büyüme planlarına sırtını dayamadan ortaya çıkan, samimiyetten beslenen bir girişim. Poplin imzalı parçaların DNA’sında ise rahatlık, dinginlik ve yalınlık var.

Poplin’in ürünleri geleneksel yöntemlerle dikiliyor; doğal kumaşlar ve yerel kumaş üreticileri tercih ediliyor. İtalya’da ev giyiminin seneler boyunca bir numarası olan poplin kumaşını sıkça kullanıyorlar. Marka da ismini bu kumaştan alıyor. Sevdikleri bir diğer kumaş ise keten görünümü ve pamuklu formuyla ilgiyi hak eden flam. Huzurlu bir ev ortamını çağrıştıran yumuşak tonlar da Poplin’in renk skalasında başrolde. 

Ürünler geleneksel yöntemlerle dikiliyor; doğal kumaşlar ve yerel kumaş üreticileri tercih ediliyor.

Kaliteli kumaşları ve dikimleri sayesinde olsa gerek, yurt dışından da çokça müşterisi var Poplin’in. “Aynı parçadan art arda birkaç defa alıyorlar,” diyor Ayça. “Sanırım önce kendileri için alıp, beğenince eşlerine ve dostlarına hediye etmek için sipariş vermeye başlıyorlar.” Poplin ürünlerini giyerek fotoğraf çektiren ve fotoğraflara bir teşekkür notu ekleyerek ekibe gönderenler bile varmış. “En büyük motivasyonlarımızdan bir tanesi bu,” diyor Işıl.

Poplin’in özellikle gecelikleri çok revaçta. Yola kadın koleksiyonları tasarlayarak çıksalar da zamanla erkek parçalarına da el atan Poplin ekibi, şimdilerde bebek-çocuk koleksiyonunun numuneleri üzerinde çalışıyor. Önümüzdeki yılın başında bu koleksiyonun da piyasada olması muhtemel. Duygu, Işıl ve Ayça ev kıyafetleri dışında başka alanlara da yönelebileceklerini müjdeliyorlar. Poplin’de fiyatlar genellikle 45-200 TL arasında. El örgüsü hırkaların fiyatı ise 450-700 TL aralığında olabiliyor.

Ayça Çobanoğlu, Duygu Ülgen, Işıl Çoğal

Gündem sebebiyle evde geçirdiğimiz saatler eskiye göre çok daha fazlayken Poplin’in koleksiyonlarına bir göz atmanızda fayda var. Hem son dönemde moda, ev giyiminin etkisi altında epey kalmadı mı? Hissettiğiniz gibi giyinmek her geçen gün daha da ön plana çıkmıyor mu? Kazakların üzerine geçirilen saten gecelikler, çizgili pijamadan esinlenen alt üst takım kombinler... Bakarsınız Poplin’in koleksiyonlarından seçtiğiniz sade şıklık size evin dışında bile eşlik eder.

www.poplinhomewear.com’da ve Building mağazalarında satışta.

Advertising