Knitss

Trikonun geometrik hali: 'Knitss'

Trikoyu renkli ve dinamik bir kimlik ile buluşturarak dünya çapında ses getiren Knitss'i keşfetmeye hazır mısınız?

Yazan:
Gökçe Algan
Reklâm

Trikoyu nasıl bilirdiniz? Her daim hayat kurtarır, ekseriyetle ayakları yere basar, genç ve dinamik bir stili ilk anda akıllara düşürmez... Trikonun bu ağırbaşlı algısı sizi de ele geçirdiyse, ezberleri bozacak bir marka ile tanışma zamanı! Kendisini “geometrik formlar, sanat ve mimariden ilham alan, renkli ve enerjik bir ruha sahip bir triko markası” olarak tanımlayan Knitss’in yaratıcıları, Duygu Boz ve eşi Umut Boz, ailelerinin triko ve İtalyan iplikleri konusundaki uzmanlıklarını yepyeni bir marka aracılığıyla moda dünyasına taşımanın hayalini kurmuşlar. Bu hayali takip eden yaklaşık iki yıllık süreyi ise tamamen araştırmalara ayırarak hem Paris’te, hem de İstanbul’da marka kimliği üzerine yoğun bir biçimde çalışmışlar.

Geometrik şekilleri markanın çıkış noktası olarak belirleyen tasarımcı Duygu Boz, Knitss ile triko rahatlığını spor giyim estetiği ve sokak stilinin kodlarıyla buluşturarak günümüz trendlerine çabasızca dokunuyor. Modern, güçlü ve kendine güvenen şehirli kadınlara hitap eden Knitss koleksiyonları, rahatlığı üstün kalite materyallerin kullanımıyla sağlıyor. Yalnızca birinci sınıf İtalyan ipliklerinin kullanıldığı tasarımlarda bu iplikler saf pamuk, ipek, viskon ve keten gibi doğal malzemelerle buluşuyor. İlkbahar/Yaz 2018 sezonunda ise doğada çözünen (biodegradable) iplikler öne çıkıyor.

İlkbahar/Yaz 2018 koleksiyonu, markanın renkli kimliğini hafiflik temasıyla yeniden yorumluyor ve doğadan ilham alan renk ve desenlerin şehir yaşamına taşındığı, çalışan kadının bir gününün her anına eşlik edebilecek tasarımlar ortaya çıkıyor. Koleksiyondan parçaları, birbirleriyle ya da farklı parçalarla eşleştirme konusunda tek sınır giyen kişinin hayal gücü! Duygu Boz, modern sanattan ve mimariden esinlenen tasarım dilini yansıtan Knitss parçalarının her birinin farklı özellikler taşıdığını, ancak diğer yandan Knitss kimliğini de ilk bakışta fısıldadığını söylüyor ve ekliyor: “Üst segment zincir mağazalarda müşterilerimiz, etiketine bakmadan Knitss tasarımlarını tanıyabiliyor, bu da markamızın tasarım dilindeki tutarlılığı göstermesi açısından bizi çok mutlu ediyor.”

Bir tasarımcı olarak Duygu Boz, modanın hayatın doğal akışında şekillendiğine inanıyor ve gündelik yaşamın basit anlarının kimi zaman çarpıcı ilham kaynaklarına dönüşebileceğini söylüyor. Bu doğrultuda da kimi zaman izlediği bir filmden bir an, kimi zaman ise ziyaret ettiği bir sergiden gözüne çarpan bir detay yola çıkış noktası oluyor. Knitss giyenlerin de hayatlarının her anından zevk alan ve küçük detayların değerini bilen kadınlar olduğuna inanıyor.

Dünyanın moda başkentlerinde prestijli satış noktalarında kendine yer bulan Knitss, 2018 yılına kadar Türkiye’de sadece Beymen, Harvey Nichols, Brandroom ve Galeries Lafayette gibi mağazalarda yer alıyordu. Geçtiğimiz aylarda açılan iki Knitss mağazası ile artık marka bu satış noktalarına ek olarak, canlı renklerle dans eden ruhunu müşterileriyle kendine ait bir alanda da paylaşmanın mutluluğunu yaşıyor. Knitss’in Akmerkez ve Akasya AVM mağazaları, Fransız mimar Alice Lacherez’in ellerinden çıkan üç boyutlu dünyasıyla, minimalist ve şık bir mekanda alışveriş deneyimi sunuyor.

Knitss Akmerkez: Nispetiye Caddesi 56, zemin çarşı katı, Etiler. Knitss Akasya AVM: Çeçen Sokak, ikinci kat, Üsküdar. www.knitss.com/tr

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm