İstanbul'da maç izlenebilecek en iyi yerler

İşte tribün heyecanındaki maç izleme mekânları...

maç
Time Out Istanbul editors |
Advertising

Derbi günü geldiğinde yaşanan maç heyecanını, arkadaşlarıyla maç izleme planları yaparak arttıranlar arttıranlara ortak olmak istedik, bu listeyi hazırladık!

İstanbul'da maç izlenebilecek en iyi yerler!

Restoranlar

Chocolate Kalamış

icon-location-pin Kalamış

Chocolate zincirinin Kalamış şubesinden içeri girince sağda bar, barın önünde uzun bar masaları, bir basamak üstte ise yemek masaları var. Tavandaki pirinç kabartmalar küçük spotlarla ışıklandırıldığından ve tüm tavanı kapladığından dikkati ilk çekenler.

Restoranlar

Havelka

icon-location-pin Caddebostan

Caddelilerin en popüler buluşma noktasının bir  özelliği beş ayrı katından yaptığı maç yayınları. Her katta ayrı dev ekran var. Dekorasyonun en akılda kalır ayrıntıları ahşap masalar ve duvarlardaki renkli posterler. Havelka’nın havasına ayak uydurmak, koltuklara yayılıp maç saatini gelene kadar oyun oynamaktan geçiyor.

Advertising
Restoranlar

Hard Rock Cafe İstanbul

icon-location-pin İstiklal Caddesi

dakikanın heyecanı Hard Rock Cafe’de çıkarmaya hazır mısınız? Mekânın İstanbul'a özel tasarımı ve konsepti ise iki kıtanın ve farklı kültürlerin bir arada yaşamasından ilham almış. Sadece yeme-içme için değil aynı zamanda birçok buluşma ve özel etkinlik için de uğrak noktalardan biri Hard Rock Cafe; canlı müzik sahnesi, barları, özel odaları ve terasıyla adeta bir rock efsanesi denebilir İstanbul şubesi için. Maçtan önce rezervasyon yapmakta fayda var.

Barlar ve pub'lar

Maçkolik Complex

icon-location-pin Kadıköy

İstanbul’un belki de tek maç izleme kompleksi diyebiliriz Maçkolik için. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nun yamacındaki mekân özel maç izleme odaları, çok sayıdaki yüksek çözünürlüklü TV’si, projeksiyonları ve maç atmosferinin yaşatmaya uygun iç tasarımıyla dört yılda bir düzenlenen bir turnuvayı izlemek için biçilmiş kaftan.

Advertising
Camera
Restoranlar

Me Gusta

icon-location-pin Taksim

İstanbul’un merkezi Taksim’se, Taksim’in en merkezî maç izleme mekânı Me Gusta.  Birkaç basamak aşağı inince, yüksek tavanların altında bol aynalı ışıl ışıl bir atmosferle karşı karşıya kalıyorsunuz. Ortada uzun bir bar masası, kenarlarda rahat loca tarzı masalar ve açık büyük bir mutfak var. Önemli bir futbol müsabakasının olduğu günlerde iki ayrı katta iki dev projeksiyon tam ekran hazırlanıyor. 280 kişilik kapasite neredeyse ağzına kadar dolmuş vaziyette. Garsonlardan menü istediğinizde seçeneklerin içinde kaybolup gitmek olası

Spor ve fitness

Mars Athletic Club

icon-location-pin Beşiktaş

Kanyon MAC’in içinde yer alan kafenin kapıları sadece üyelerine değil, dışarıdan gelen her futbolsevere açık. Yine de çoğunlukla spor salonundan tanıdık simalarla karşılaşıyorsunuz. Hem perdeye yansıtılan görüntünün, hem de ses sisteminin kalitesi yüksek. Burası kalabalığın içine fazla girmeden daha sessiz sakin maç izlemek isteyenler için ideal. 

Advertising
Restoranlar

Ortaköy Kahvesi

icon-location-pin Ortaköy

Kahvede katları tek tek çıkmaya başlayınca her katın küçük, sade ve ev ortamı tadında olduğu fark ediliyor. Burunda ise hep bir nargile kokusu var. Nitekim elmalıdan kavunluya, hindistan cevizliden naneliye kadar düşünebildiğiniz her aromadan nargile çeşidi mevcut. Üst katlara çıktıkça manzaranın açısı genişliyor tabii. Özellikle en üstteki teras Esma Sultan Yalısı, Ortaköy Camii ve göz alabildiğine Boğaz manzaralı. Teras dışındaki katlarda plazma ekranlar var. Her kat kendi içinde küçük olduğundan ekranın büyüklüğü herkese yetiyor. Genelde çevre liselerde ve üniversitelerde okuyanların takıldığı mekânda çay-kahve-nargile üçlüsü popüler. “Bu manzara karşısında maç izleme keyfi fazla yerde nasip olmaz” deyip istediğiniz kata yerleşebilirsiniz

Restoranlar

Polat Champions Bar&Restaurant

icon-location-pin Bakırköy

Yeşilyurt muhitinin en çok tercih edilen maç izleme mekânı Champions The American Sports Bar Restaurant. Polat Renaissance’ın içindeki mekân, balkonuyla birlikte iki katta toplam 1500 m2’lik alana yayılmış. İçerisi bilardo masaları, elektronik oyunlar, tilt-langırt-dart oyun alanları ve dev ekranlarla dolu. Başımızı nereye çevirsek dünyadan ya da Türkiye’den, spor hayatından bir ünlüye ait bir hatıra eşyası veya fotoğrafla karşılaşıyoruz.

Advertising
Barlar ve pub'lar

Public House

icon-location-pin Asmalımescit

Kalabalık ekipler halinde gidilebilecek, sohbeti kucaklayan bir mekân. Pub atmosferinde takılmak ama maç izlemek istemeyenler için canlı müzik programı da bir hayli çeşitli.

Restoranlar

Tahtasaray

icon-location-pin Beşiktaş

Tahtasaray’a hem doyasıya kebap yemeye, hem de takımımızı ekran başından da olsa desteklemeye gidiyoruz. Mekânın kendi otoparkı mevcut olduğundan hiç park derdi yaşamadan içeri girmek mümkün. Restoran adına yaraşır şekilde, tahta masalar ve ahşap aksesuarlarla döşenmiş.

Daha fazla göster
Advertising