1/6
2/6
Fisher-Price Sanal Oyuncak Müzesi
3/6
Anadolu Kavağı’na vapur gezisi
4/6
Gülhane Parkı
5/6
İstanbul Modern
6/6
Feriköy Antika Pazarı

Sonbaharda İstanbul’da çocuklarla yapabileceğiniz beş şey

Çocuklarınızla birlikte şehri keşfetmek için önerilerimize göz atın.

Time Out İstanbul editörleri
Advertising

İstanbul, gezginlerin mutlaka görmesi gereken şehirlerden biri. Eşsiz bir coğrafi konuma sahip olan İstanbul çok büyük ve kalabalık olmasının yanı sıra aynı zamanda tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerle dolu. İstanbul’da ailecek tadını çıkarabileceğiniz eğlenceli ve uygun fiyatlı aktiviteleri bir araya getirdik.

Fisher-Price Sanal Oyuncak Müzesi

Fisher-Price Sanal Oyuncak Müzesi

Dolu dolu geçen bir günün ardından evinizde rahat koltuğunuza oturun ve 16 Ekim’de Instagram’da açılan Fisher-Price Sanal Oyuncak Müzesi’ni keşfedin. Fisher-Price’ın “her yaşa hitap eden bir hafıza yolculuğu” olarak tanımladığı bu müze sayesinde ailenin tüm üyeleri 90 yıllık oyuncak tarihini dijital ortamda keşfetmenin tadını çıkarabilir. Müze, en sevilen Fisher-Price oyuncaklarını hatırlamamızı sağlıyor ve bizi geçmişin eğlenceli bir dönemine götürüyor.

Anadolu Kavağı’na vapur gezisi

Anadolu Kavağı’na vapur gezisi

Boğaz’ı vapurla geçmeden İstanbul’u ziyaret etmiş sayılmazsınız. Eminönü’nden Kadıköy’e yapılan kısa bir vapur yolculuğu bile unutulmaz bir deneyimdir. Daha uzun bir Boğaz turu yapmak isteyenler ise Eminönü’nden vapura binip Karadeniz’e kadar uzanan bir geziye çıkabilirler. Bu gezi kapsamında öğle vakti Anadolu Kavağı’nda mola veriliyor. Ayrıca Karadeniz’e bakan Yoros Kalesi’ne tırmanacak zamanınız da oluyor. Şehre dönmek için 15.00’te tekrar vapura binmeden önce Anadolu Kavağı’nda güzel bir öğle yemeği yemenizi tavsiye ederiz.

Gülhane Parkı

Gülhane Parkı

Şehrin en büyük parklarından biri olan Gülhane Parkı, tarihi bölgenin tam kalbinde bulunuyor. Kalabalık, hareketli şehirden uzaklaşmadan, devasa ağaçların ve çiçek bahçelerinin arasında yürüyüş yapabilir; bu sırada haşlanmış mısır ya da kestane kebabı yiyebilirsiniz. Topkapı Sarayı ve Arkeoloji Müzesi gibi şehrin ikonik yerlerini gezdiğiniz bir günün sonunda Gülhane Parkı’nda mola vermek de eşsiz bir deneyim.

İstanbul Modern

İstanbul Modern

Denize nazır büyük ve etkileyici mekanını geride bırakıp geçici olarak Beyoğlu’nda daha küçük bir binaya taşınan İstanbul Modern, kalıcı koleksiyonu ve süreli sergileriyle ülkenin en etkileyici müzelerinden biri. Türkiye’de ikamet eden ziyaretçiler, perşembe günleri müzeye ücretsiz giriş yapabiliyor. Efsanevi fotoğrafçı Lütfi Özkök’ün portrelerini bir araya getiren büyüleyici sergiyi 15 Kasım’a kadar gezebilirsiniz. 

Feriköy Antika Pazarı

Feriköy Antika Pazarı

Pazar günleri kurulan bu büyük antika pazarı her yaştan kişinin ilgisini çekebilecek geniş bir ürün yelpazesine sahip. Antika meraklıları eski mücevherleri ve Türkçe plakları incelerken çocuklar da eski oyuncaklara, tabelalara, anahtarlıklara bakabilir. Yakınlarda ise pek çok harika kafe ve restorana ev sahipliği yapan son dönemin popüler semti Bomonti var.

 

 

 

Tavsiye edilen

    İlginizi çekebilecek diğer içerikler

      Advertising