Biletini al: Yerinizi şimdiden ayırmanız gereken şehrin en sıkı altı etkinliği

Bilet almak için henüz erken olduğunu düşünebilirsiniz, ancak etkinlik tarihleri yaklaştığında biletlerin kapış kapış gittiğini de unutmadan ekleyelim
Time Out İstanbul editörleri
Advertising
1
avishai cohen
Fotoğraf: Muperphoto
Müzik

Avishai Cohen Quartet

icon-location-pin Harbiye
icon-calendar

Geçtiğimiz ay İstanbul Caz Festivali kapsamında basçı Avishai Cohen’i ağırlamıştık. Şimdi sırada trompetin usta ismi Avishai Cohen var. Dörtlüsü ile birlikte Akbank Caz Festivali kapsamında sahne alacak olan Cohen, ‘Cross My Palm with Silver’ albümünden parçalar seslendirecek.

2
La Luz
Müzik

La Luz

icon-location-pin Şişhane
icon-calendar

Surf rock, garage rock ve lo-fi sularında seyreden Seattle menşeli bir grup La Luz. Birlikte çalıştıkları isimler arasında Ty Segall ve Black Keys’in gitaristi Dan Auerbach da var. ‘Floating Features’ adını verdikleri üçüncü albümlerini geçtiğimiz Mayıs ayında yayınlayan grubun parçaları aynı anda hem nostaljik hem de modern tınlamayı başarıyor.

Advertising
3
  Mark Kozelek of Sun Kil Moon
Müzik

Mark Kozelek of Sun Kil Moon

icon-location-pin Beşiktaş
icon-calendar

Amerikalı müzisyen Mark Kozelek, indie ve folk rock dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olmayı sürdürüyor. Sun Kil Moon ise Kozelek’in birlikte müzik icra ettiği grubun ta kendisi. Bu yıl kendi adını taşıyan bir albüm yayınlayan Mark Kozelek, 1 Kasım’da ise Sun Kil Moon ile birlikte kaydettiği ‘This Is My Dinner’ı piyasaya sürecek. Bu yeni albüm öncesinde grubu canlı dinleme şansı kaçırılmamalı.

4
Lucas & Arthur Jussen
Müzik

Lucas & Arthur Jussen

icon-location-pin Sarıyer
icon-calendar

Hollandalı piyanist kardeşler Lucas ve Arthur Jussen, İstanbul Resitalleri’nin 12. sezonunun açılışını gerçekleştirmek üzere İstanbul’a geliyor. 1993 doğumlu Lucas ve 1996 doğumlu Arthur kardeşler Deutsche Grammophon etiketiyle albümler yayınlıyor. Fazıl Say da dâhi kardeşler için ‘Night’ isimli bir eser bestelemişti.

Advertising
5
TEDxİstanbul
Müzik

TEDxİstanbul

icon-location-pin Beşiktaş
icon-calendar

Meşhur TED konferansları bir kez daha İstanbul’da. Videoları izlenme rekorları kıran TED konferanslarında her katılımcı sadece 18 dakika sahnede kalıyor ve ilham verici fikirlerini paylaşıyor. TEDx serisi, TED konferanslarının ruhunu benimsese de aslında bağımsız ve yerel bir prensiple hayata geçiriliyor. Bu sene ‘yeni başlangıçlar’ temasıyla gerçekleşen TEDxİstanbul katılımcılarını www.tedxistanbul.com adresinden takip edebilirsiniz.

6
Poppy
Müzik

Poppy

icon-location-pin Şişli
icon-calendar

YouTube sayesinde ünlü olan müzisyenlerden biri Amerikalı Poppy. Sonbahar bitmeden ikinci albümü ‘Am I A Girl?’ü yayınlamaya hazırlanan Poppy’nin ilk albümü ‘Poppy.Computer’ (2017) Rolling Stone’un ‘yılın en iyi pop albümleri’ listesinde de yer almıştı. Yeni nesil pop şarkıları dinlemek isterseniz bu konser sizin için biçilmiş kaftan.

Advertising
This page was migrated to our new look automatically. Let us know if anything looks off at feedback@timeout.com