1. Deniz Alkaç

Bozcaada Caz Festivali’nden nefis havadisler

Bozcaada Caz Festivali’nde bu yıl ilginç bir etkinlik vardı: Wise Local Selection Uzun Masa tadım etkinliği. Bu etkinlik vesilesiyle Metro Türkiye Satın Almadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Alkaç, Wise Local Selection’a dair sorularımızı yanıtladı.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

Wise Wine Local Selection nedir ve kimlere hitap ediyor?

Türkiye’nin 5 farklı bölgesine ve 35 üreticisine ait, her biri bulunduğu yöreden, iklimden, topraktan izler taşıyan yerel kürasyonumuz Wise Wine Local Selection ile ülkemizin üzüm ve bağcılık sektörüne katkı sağlıyor ve yerli üreticileri görünür kılıyoruz.  2019 yılında tanıttığımız bu seçki özellikle Türkiye’nin üzümünden elde edilmiş butik ve limitli içecekleri deneyimlemek isteyenlere ve müşterilerine farklı bir zenginlik sunmak isteyen restoranlara hitap ediyor. Wise Wine Selection ise, Vedat Milor’un danışmanlığı ile Metro Türkiye için fiyat-kalite performansı ve yemek uyumu göz önüne alınarak ve uzun soluklu bir ekip çalışması sonunda seçilen ithal bir seçkimiz. Bu seçkimizi de ilk olarak 2017 yılında tüketicilerimizle buluşturduk. Metro Türkiye olarak üzümlerden elde ettiğimiz ürün gamımıza baktığımızda 342 yerli 160 yabancı olmak üzere 502 çeşit içeceğimiz bulunuyor.

 

Wise Wine Local Selection seçkisini oluşturmaya nasıl karar verdiniz?

Türkiye’nin farklı bölgelerinde sahip olduğu limitli üretim kapasitesi nedeniyle tanıtım imkanı bulamayan, üzümden elde edilmiş butik ürünleri bir araya getirmek istedik. Böylece hem üreticilere destek olmak hem de tüketicilerin ürünlere ulaşmasını kolaylaştırmayı hedefledik. Buradan yola çıkarak da Metro Türkiye olarak Wise Wine Local Selection’ı oluşturmaya karar verdik.

 

Seçki oluştururken hangi kriterler dikkate alındı?

Wise Wine Local Selection’ı oluştururken her biri bulunduğu yöreden, iklimden, topraktan izler taşıyan, her bir şişede farklı bir hikaye sunan ürünler olmasına özen gösterdik. Dünyanın farklı bölgelerindeki terruarlara ait lezzetlerden oluşturduğumuz Wise Wine Selection’da yer verdiğimiz ürünlerin hikayeleri de Anadolu topraklarından geliyor. Wise Wine Local Selection Marmara’nın serin meltemini, Akdeniz’in tuzunu, İç Anadolu’nun bozkır esintisini, Kapadokya’nın eşsiz doğasını ve volkanik toprağını ruhunda taşıyan, farklı segmentlerden çeşitli karakteristik özelliklere sahip üzümleri bir çatı altında toplayan özel bir seçki. Seçkimizi bu kriteri göz önünde bulundurarak hazırladık.

 

Wise Wine Local Selection’daki seçenekler Türkiye’nin hangi bölgelerine ait?

Wise Wine Local Selection Türkiye’nin 5 farklı bölgesine ve 35 üreticisine ait, her biri bulunduğu yöreden, iklimden, topraktan izler taşıyan yerel bir kürasyonumuz. Bu bölgeler; Trakya, Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri.

 

Wise Wine Local Selection hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler nereye başvurabilir?

Türkiye’nin 21 şehrindeki 37 Metro Türkiye mağazamızda bulunan mahzenlerimizde bu seçki için ayrılmış özel alanlarımız var. Müşterilerimiz burada bu ürünler hakkında bilgi alabilir. Ayrıca yine burada ulaşabilecekleri seçki kataloğumuzu inceleyerek de detaylı bilgilere ulaşabilirler.  

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm