Dünya Kadınlar Günü şerefine, Time Out mor renge büründü

Bu önemli günün altını çizmek bu sene her zamankinden daha önemli.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü desteklemek amacıyla Time Out olarak mor renge bürünmekten gurur duyuyoruz. Sebebini şöyle izah edelim.

Dünya sıra dışı kadınlarla dolu olmasına rağmen, dehşet verici istatistikler gösteriyor ki kadın erkek eşitliği çok ama çok uzağımızda. Hatta birçok kadın için sokakta, iş yerinde hatta evinde güven içinde yaşamak bile bir hayal. 

Üstelik bu yıl hayatımıza Covid-19 girdi. Tüm insanlık için büyük bir sınav olan pandemi belki de en çok yine kadınların yükünü artırdı. Evdeki zor ve sıkıcı işler çoğalırken okulların kapanmasıyla evde eğitim alan çocukların desteklenmesi, motive edilmesi, ailenin manen ve maddeten sağlıklı kalması herkesten çok kadınların omuzlarına yük bindirdi. Bu kadınların çoğu çalışmaya da taşımaya devam etti. Evden çalışan birçok kadın, pandeminin mesai saatlerini yok etmesiyle hep ulaşılabilir olmak zorunda kaldı. Bu durum kadınların hayatlarını daha da düzensiz hale soktu. İş yerlerine gitmek zorunluluğunda olanlar ise toplu taşımanın getirdiği risklere göğüs germek zorunda kaldı. 

Bu zorlu yılda Dünya Kadınlar Günü’nü her zamankinden daha büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

 

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm