Taste of Thrones

Etkinlikler

Time Out diyor ki

‘Game of Thrones’ külliyatının her köşesinin ince dokunmuş detaylarla dolu olduğunu fark etmişsinizdir. Dizi karakterlerinin zırh ve elbiselerine yakından bir bakın, hikâyelerini özetleyen işlemelerle dolu olduklarını göreceksiniz. Seride duyduğumuz Dothraki ve Valyrian dillerinde kurgulanan binlerce kelimeyi öğrenmek için ise kısa bir Google araması yeterli. İlk bakışta gözünüze çarpmasa bile karakterlerin yedikleri ve içtiklerinin arkasında da koca bir kültür gizli, hatta dizinin resmi bir yemek kitabı bile bulunuyor. ‘Game of Thrones’u izlemekle yetinmeyip muhabbetlere salça yapmayı alışkanlık edinmişken, dizinin yemek kültürünü bir sofraya taşımak parlak bir fikir değil mi? ‘Taste of Thrones’ etkinliğini planlayan ekip de böyle düşünerek çıkmış yola.

Mutfaktaki isim The Culinary Institute of America’da eğitim alan Emre İşler. Kendisi Fransız kesim teknikleri konusunda uzman; yani kas dokularını takip eden, böylece etlerin yumuşaklığını had safhaya çıkaran kesim yöntemleri ondan soruluyor. ‘Taste of Thrones’ ortadaki dev tabaklarda yer alan yemekleri paylaşabileceğiniz bir ziyafet olarak kurgulanıyor. Tuza ekmek banma ritüelinin, turtaların, yumuşacık etlerin yer alacağı, Orta Çağ sofralarını anımsatan bir deneyim bekliyor sizi. ‘Taste of Thrones’ ziyafetinin Türkiye'de sezon finalini izleyebileceğimiz tarihin ertesi günü, yani 28 Haziran'da yapılması planlanıyor. Adres Nişantaşı'ndaki Çalıştay. Menüde kuzu Kaburga, islenmiş ızgara Yedikule marulu ve kuşkonmaz, kırmızı şaraplı kuzu, hindi but, marine edilmiş karamelize çilek ve vişneli hindi jus, sauerkraut (kimyon tohumlu lahana kavurması), konfi sarımsak ve taze otlu patates püresi, vişneli tam buğday turta var.

Taste of Thrones etkinliği hakkında daha fazla bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için tasteofthrones@gmail.com adresine başvurabilir ya da etkinliğin Facebook sayfasına göz atabilirsiniz.

Ayrıntılar

İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Best selling Time Out Offers