Üret, Öğren, paylaş

Üretimhane’nin etkinlikleri mimariden dijital sanata, psikolojiden sahne sanatlarına birçok alanın profesyonellerini ve meraklılarını buluşturuyor.

Yazan:
Nadir Sönmez
Reklâm

Yeşim Gürsucu ve Ömer Kaçar dramatik yazarlık mezunu. Kaçar editör ve dramaturg olarak çalışmış, Gürsucu’nun kariyeri reklam ajanslarından geçmiş. Reklamda hikayeleştirmeye odaklanan OtherWorkers isimli bir ajansın kurucusu olan bu ikili, aynı zamanda Beyoğlu’nda açılan Üretimhane’nin de başındaki kişiler. Üretimhane arkasında kurumsal bir destek bulunmayan, bağımsız bir oluşum. Sanat, kültür ve yaratıcı disiplinlerdeki tartışmaları zenginleştirmek, fikir üretimini teşvik etmek ve katılımcılar arasında etkileşim yaratmak amacıyla kurulmuş. Çok sesli ve katılımcı bu platformda atölye çalışmaları gerçekleştiriliyor, söyleşiler yapılıyor ve sergiler düzenleniyor. Ortak çalışma alanları yaratıcı endüstrilerde çalışan ve bağımsız proje üretenler tarafından ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Paylaşımcı ve cömert bir anlayışa sahip olan Üretimhane entelektüel bir çekim merkezi olmayı vadediyor. Benzer ilgi alanlarına sahip insanlardan oluşan bir camia burada doğabilir.

Üretimhane’nin etkinlikleri mimariden dijital sanata, psikolojiden sahne sanatlarına birçok alanın profesyonellerini ve meraklılarını buluşturuyor. Kukla yapımı, müzesalon anlatıları, mimari görselleştirmede dijital illüstrasyon… Şimdiye kadar gerçekleştirdikleri bu atölyelerin çeşitliliği önümüzdeki aylarla ilgili merakımızın artmasının sebebi. Programlarında her yaşa hitap eden etkinliklerin bulunması da belirli bir jenerasyona odaklanmadıklarının göstergesi. Mesela 29 Eylül’de başlayan ve 20 Ekim’e dek her pazar devam edecek olan ‘Çocuklar için Felsefe Atölyesi’ Feray Orman rehberliğinde gerçekleşiyor. Nihan Kaya’nın yürütücülüğündeki ‘Psikanaliz ve Edebiyat’ ise 4 Ekim’de başlayacak. Hangi türden olursa olsun bilgiye açsanız, yeni istikametiniz belli.

Küçük Parmakkapı Sokak 15/4, Beyoğlu. uretimhane.com.tr

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm