Yeniden Yerel lezzetler Festivali

Yeniden Yerel lezzetler Festivali’nin üçüncüsü bu sene 8 Şubat’ta Gaziantep’te Anadolu Han’da gerçekleşiyor.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

Gaziantep’in geleneksel meze kültürünün, sokak mezelerinin ve ünlü şefler Bora Bozankaya, Asude Akınlı, Ali Dövenci ve Buse Dövenci’nin yerel malzemeler ile hazırladıkları inove mezeler sunuluyor. Akşam ise Anadolu Han’ın restoranı Gane’de festival menüsü sunumu ile festival ruhu devam ediyor. Bölgenin önemli restoranlarından Baro Lokali ve Gece Gündüz de festivale özel yerel lezzet menüleri ile dahil oluyor.

Lezzet tutkunları tarihi binanın avlusunda 15.00-18:30 saatleri arasında onlarca çeşit meze ve kebabı tadarken ünlü şeflerle tanışma ve sohbet etme fırsatını da yakalayacak.

Asude Akınlı’dan Ayvalı Kuruluk Ekşileme, Menengiç ve Fıstıklı Sos ile, Bora Bozankaya’dan Kış Kabağı Püresi ve Taze Otlu Nohut Kavurma, Ali Dövenci’den Halebi Humus ve Lahmacun Kıtırı, Buse Dövenci’den Filizlendirilmiş Maş Piyazı ve Anadolu Han’ın mutfağından asma yaprağında yağlı köfte, soğanlı ayvalı lahmacun, simit kebabı, ciğer kebap, şekerli börek sunulacak bazı lezzetler.

Festivalde İncesaz ezgileri ve Melis Danişmend performansı misafirlere meze ve müzik keyfini birlikte yaşatacak. 14:00 – 15:30 saatleri arasında restoran bölümünde ise üstad Mehmet Başkaya ve sunucu Tanem Sivar ile Çilingir Sofraları sohbeti gerçekleşecek. Meze, müzik ve muhabbetin birlikte yaşanacağı festivale katılım için biletler Anadolu Han’dan ve Biletix’ten temin ediliyor.

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm