Brie Larson

Brie Larson röportajı

'Room / Gizli Dünya'daki rolüyle ödüllere doyamayan Brie Larson, karakterini nasıl yarattığını anlatıyor.

Joshua Rothkopf
Yazan:
Joshua Rothkopf
Reklâm

Oynadığın karakter Joy, kaç yaşında kaçırılıp hapsediliyor?
Lenny (Abrahamson) hikâyenin geçmişi üzerine çok kafa yordu. Fakat ben bundan biraz kaçtım. Kaçırıldığında lise sonda ya da üniversitenin ilk yılında olmalı. İki ihtimal de çok iç karartıcı.

Joy başarılı bir öğrenci, dışa dönük bir karakter, atletik. Tüm bunlar tuzağa düşmesini trajik bir gizeme dönüştürüyor.
Bu tarz travmalarla baş etmek zorunda kalan kadınlar hakkında araştırma yaparken sıklıkla karşılaştığım şeylerden biri, kadınların olay esnasında hayır diyemediklerini fark etmeleriydi. O sırada çığlık atıp direndiklerini düşünüyorlar ama aslında böyle bir şey yapmamışlar.

Film bir kaçırılma hikâyesi anlatmaktansa, kapana kısılmış hissini yansıtmayı başarıyor...
Kesinlikle, film böyle hissettirmeseydi benim açımdan amacına ulaşmış sayılmazdı. Haberlerde karşılaştığımız bu kadınlar ilgi odağı oluyor, onları tanımak zorunda hissediyoruz. Bu film ise daha derinlerde bir şeylere nüfuz edebilmek için bir fırsat sunuyor.

Jacob Tremblay filmde göz kamaştırıcı bir performans sergiliyor.
Aylar boyunca günde sekiz saati birlikte geçirince o kadar yakınlaştık ki, onunla nasıl konuşmam gerektiğini iyice öğrendim. Yanında gerçekten kendimi güvende hissedebildiğim birine dönüştü. Hatta kendi akranlarımla iletişim kurmaya korkar hale geldim.

Rolleriniz dışında, Jacob’ın oyunculuğuyla şahsen ilgilendin mi?
Jacob’a en yakın insan bendim. Onun güvenini kazanmıştım, Lenny’nin de ne istediğini biliyordum, dolayısıyla Jacob’ın performansını daha iyi hale getirebildim. Daha rol için seçilir seçilmez Lenny’ye “Short Term 12’de çocuklarla çalıştım, emin ol desteğe ihtiyacın olacak,” demiştim.

Tek bir odada geçen uzun bir çekim gününden sonra nasıl rahatlıyordun?Sektirmediğim tek rutinim her akşam karaokeye gitmekti. Usher’dan ‘Burn’ü iyi kıvırıyordum. Biraz da Mariah Carey, Spice Girls ve Aaliyah.

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm