To All the Boys I've Loved Before

İyi hissettiren filmler

Bugünlerde çoğumuz evde olduğumuz için internetten yayın yapan platformlarda her zamankinden daha fazla vakit geçiriyoruz. Netflix arşivinden seçtiğimiz beş filmle gündemi bir süreliğine unutun.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

1) Matilda (1996)

Yönetmen: Danny DeVito

Oyuncular: Mara Wilson, Danny DeVito, Pam Ferris

Danny DeVito, Roald Dahl imzalı klasiği uyarlarken, eserin çizgi filmlere özgü havasını korumuş. Üstelik oyuncu kadrosu da harika. Çocukluk dönemindeki dayanışmaya dair modern bir hikaye anlatan filmin asıl eğlenceli kısmı ise nesiller arası çatışmayı eğlenceli bir şekilde yansıtması.

2) Set It Up / Patronlara Tuzak (2018)

Yönetmen: Claire Scanlon

Oyuncular: Zoey Deutch, Glen Powell, Taye Diggs, Lucy Liu

Yönetmen Claire Scanlon, romantik komedi türüne samimi bir yorum getiriyor. Patronlarından intikam almaya çalışan iki mağdur asistanın hikayesinin benzerlerini daha önce izlemiştik ancak ‘Set It Up’ kesinlikle ustalıkla çekilmiş bir yapım. Hikayeyi takip ederken, bazen kahkahalarınızı tutamayacaksınız. Lucy Liu, komedi konusuda son derece yetenekli olduğunu bu filmle kanıtlıyor.

3) To All the Boys I've Loved Before / Sevdiğim Tüm Erkeklere (2018)

Yönetmen: Susan Johnson

Oyuncular: Lana Condor, Noah Centineo

Karşılıksız aşklarıyla baş etmenin yolunu arayan Lara Jean (Lana Condor) çözümü hoşlandığı erkeklere mektup yazmakta bulur. Bu mektupları gönderdikten sonra ise kendi hisleriyle ve olup bitenlerle yüzleşmesi gerekecektir. Jenny Han’in kitabından uyarlanan film, özellikle Lana Condor ve Noah Centineo’nun performanslarıyla izleyicilerden tam not almıştı.

4) Burlesque (2010)

Yönetmen: Steven Antin

Oyuncular: Cher, Christina Aguilera, Stanley Tucci

Christina Aguilera ve Cher’in başrollerde yer aldığı bu filmin senaryosuna dair beklentilerinizi yüksek tutmamanızda fayda var ancak oyuncular, özellikle de Tucci ve Cher arasındaki kimya muazzam. Klişe yönlerine rağmen, kafa dağıtmak ve iyi vakit geçirmek için izleyin.

5) Falling Inn Love (2019)

Yönetmen: Roger Kumble

Oyuncular: Christina Milian, Adam Demos, Jeffrey Bowyer-Chapman

Amerikalı bir kadın her şeyini kaybeder ancak bir şekilde Yeni Zelanda’da bir pansiyon kazanır. Şimdi çekici bir müteahhitin yardımıyla burayı restore etmesi gerekmektedir. İkilinin ilişkisi giderek daha da karmaşık bir hal alacaktır…

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm