Sinema ile nefes alanlara alternatif öneriler

Daha daha…

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm
 • Film
 • Film

İsveç, Norveç ve Danimarka sinemasından güncel örnekleri keşfetmeye hazır mısınız? Akbank Sanat’taki gösterim programında Peter Grönlund, Helena Bergström, Pernilla August, Bent Hamer gibi yönetmenlere ait toplam 10 film yer alıyor. Filmlerin detaylarını Akbank Sanat’ın web sitesinde inceleyebilirsiniz.

7-29 Haziran, Akbank Sanat, 19.00, 5 TL, www.akbanksanat.com

Documentarist
 • Film
 • Film

11. kez gerçekleştirilen Documentarist İstanbul Belgesel Günleri’nin odağında bu yıl Filisten 1968 yılı var. Oyuncu ve belgeselci Mohammad Bakri’nin onur konuğu olarak katılacağı festivalde efsane yönetmen Ingmar Bergman’ın doğumunun 100. yılı şerefine ‘Trespassing Bergman’ (2013) adlı belgesel de gösteriliyor.

9-14 Haziran, www.documentarist.org

Reklâm
Daniel Day-Lewis Seçkisi
 • Film
 • Film

Beyoğlu’ndaki geçici mekanına taşınan İstanbul Modern’de geçtiğimiz yıl emekliye ayrıldığını duyuran Daniel Day-Lewis’e adanmış bir seçki sinemaseverleri bekliyor. 2 Haziran’da ‘In the Name of the Father / Babam İçin’ (14.00) ve ‘Phantom Thread’ (16.15), 3 Haziran’da ise ‘The Bounty / Gemide İsyan’ (14.00) ve ‘There Will Be Blood / Kan Dökülecek’ (16.15) izlenebilir.

3 Haziran’a kadar, İstanbul Modern, 14 TL, müze ziyaretçilerine ücretsiz, www.istanbulmodern.org

Bacağınızı Biraz Çeker Misiniz?
 • Film
 • Film

Oscar’lardan Cannes’a, sinema dünyasının gündeminde bir süredir kadın hareketi var. İstanbul Modern Sinema da bu harekete kayıtsız kalmadı ve kadın yönetmenlerin filmlerinden oluşan bir seçki hazırladı. Pelin Esmer’den ‘İşe Yarar Bir Şey’, Claire Denis’den ‘Un beau soleil intérieur / İçimdeki Güneş’ ve Nora Twomey imzalı ‘The Breadwinner / Pervane’ programdaki filmlerden bazıları. Filmlerin saat ve tarih detaylarını İstanbul Modern’in web sitesinden takip edebilirsiniz.

21 Haziran-1 Temmuz, İstanbul Modern, 14 TL, müze ziyaretçilerine ücretsiz, www.istanbulmodern.org

Tavsiye edilen
  İlginizi çekebilecek diğer içerikler
   Reklâm