Sonunda vizyondalar!

Aylardır onları bekliyorduk. Sinema salonlarının açılma tarihi ertelendikçe, beyaz perdede buluşma fırsatımız da ötelendi. İşte uzun süredir beklediğimiz filmlerden öne çıkanlar.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

Macera ve aksiyon sevenler için

Fast & Furious 9 / Hızlı ve Öfkeli 9

Yönetmen: Justin Lin

Oyuncular: Vin Diesel, Charlize Theron, Helen Mirren, John Cena, Jordana Brewster

Vizyon tarihi: 2 Temmuz

Sinema salonlarının yeniden açılışı şerefine ‘Fast & Furious’ serisinden daha iyi bir yabancı film vizyona giremezdi. Türkiye’nin en çok izlenen yabancı filminin bu seriye ait olmasının bir nedeni var. Ne de olsa aksiyonu, heyecanı ve otomobilleri seviyoruz; ‘Fast & Furious’ filmleri de bunların soluksuz izlenen harmanlarını sunuyor. Serinin dokuzuncu halkası, gerçekçilikle bağını neredeyse tamamen koparıyor ve otomobiller havada uçuşuyor.

Fast & Furious 9 / Hızlı ve Öfkeli 9

Voyagers

Yönetmen: Neil Burger

Oyuncular: Colin Farrell, Tye Sheridan, Lily-Rose Depp, Fionn Whitehead

Vizyon tarihi: 23 Temmuz

Uzayda geçen bir tür ‘Sineklerin Tanrısı’ öyküsü. Sene 2063. Dünya, iklim değişikliğinden dolayı yaşanmaz bir yere dönüşürken umudumuz, koloni kurmaları için uzaya gönderilen gençlerde yatıyor. Ancak gençler, bastırılmış duygularını özgür bırakma fırsatı bulunca işler karışıyor. Güzel kızlar, yakışıklı oğlanlar ve aralarındaki ilişkiler yüzünden giderek gerginleşen bir isyan. ‘Hunger Games / Açlık Oyunları’ tarzında filmleri özleyenler için ideal.

Voyagers

Sinema salonunda korkmayı özleyenler için

 

The Conjuring: The Devil Made Me Do It / Korku Seansı 3: Katil Şeytan

Yönetmen: Michael Chaves

Oyuncular: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Julian Hilliard, Charlene Amoia, Sterling Jerins

Vizyon tarihi: 9 Temmuz

Artık koca bir film evreni olan ‘The Conjuring’, ana filmlerinin yanı sıra pek çok yan öyküyle de beyaz perdeye konuk olmuştu. Serinin yaratıcısı James Wan, ana öykünün üçüncü halkasında yönetmenlik koltuğunu bu yan filmlerden birine imza atan Chaves’e bırakıyor ve belki de bu nedenle filmin korku dozu azalıyor. Bu sefer doğaüstü bir dedektiflik öyküsü izliyoruz adeta. İlk iki filmin korkunç atmosferi beklentilerinizi belirlemesin.

The Conjuring: The Devil Made Me Do It / Korku Seansı 3: Katil Şeytan

A Quiet Place Part II / Sessiz Bir Yer 2

netmen: John Krasinski

Oyuncular: Emily Blunt, Cillian Murphy, Noah Jupe, Millicent Simmonds

Vizyon tarihi: 16 Temmuz

Dünya sesle avlanan yaratıkların istilası altında, hayatta kalmanın tek yolu ise ses çıkarmamak. İlk filmde tanıştığımız ailenin öyküsü devam ediyor ve karakterler sessiz kalmaya çalışırken çıt çıkarmadan izlemek isteyeceğiniz gergin dakikalar sizi bekliyor. Büyük bir perdeye ve karanlık bir salona yakışan, sessiz bir ortamda daha da etkileyen bir film deneyimi. Bir yandan salonda ses çıkaranlara sinirlenirken bir yandan da gürültücü seyircilere kızmayı bile özlediğinizi fark edebilirsiniz.

A Quiet Place Part II / Sessiz Bir Yer 2

Gençler ve çocuklar için

Cruella

Yönetmen: Craig Gillespie

Oyuncular: Emma Stone, Emma Thompson, Mark Strong

Vizyon tarihi: 2 Temmuz

Disney usulü bir anti-kahraman öyküsü. ‘101 Dalmatians / 101 Dalmaçyalı’ çizgi filminin hayvan düşmanı kötüsü Cruella’nın bile empati kurulabilecek bir karakter olduğunu gösteren film, ‘Joker’le zirveye çıkan furyanın bir parçası. Artık kahramanlar yerine kötü karakterler moda, özellikle de her şeye isyan etmeye dünden hazır ergenler arasında. Moda dünyasında sivrilmeye çalışan hırslı biri olarak Cruella da gençlerin yeni moda ikonlarından biri olmaya aday. 13 yaşından küçük çocuklara uygun olmadığını ekleyelim.

Cruella

Peter Rabbit 2 / Peter Rabbit: Kaçak Tavşan

Yönetmen: Will Gluck

Rose Byrne, Domhnall Gleeson

Vizyon tarihi: 23 Temmuz

Çocuklarla birlikte izlemek için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir film. 19. yüzyılın başında yayınlanan çocuk kitapları serisi Tavşan Peter’ın ikinci beyaz perde uyarlamasında afacan Peter, yine başını belaya sokuyor ve ailesinden kaçmaya karar veriyor. Ancak olaylar daha da karışıyor ve Peter, kendini affettirmek için bir maceraya atılıyor. Özellikle yaramaz çocuklar, Tavşan Peter ile kendilerini özdeşleştirebilir ve öyküden dersler çıkarabilir.

Peter Rabbit 2 / Peter Rabbit: Kaçak Tavşan

Dram izlemeyi tercih edenler için

Supernova / Süpernova

Yönetmen: Harry Macqueen

Oyuncular: Colin Firth, Stanley Tucci, Pippa Haywood, Nina Marlin

Vizyon tarihi: 9 Temmuz

Son yıllarda beyaz perdede sık sık gördüğümüz demans dramlarından biri ‘Supernova’. Stanley Tucci hafızasını yitirmeye başlayan bir adam rolünde, Colin Firth ise onun anlayışlı hayat ortağı rolünde harikalar yaratıyor. Yanınıza yedek yüz maskesi almayı unutmayın, çünkü izlerken salya sümük ağlamanız işten bile değil.

Supernova / Süpernova

Druk / Körkütük

netmen: Thomas Vinterberg

Oyuncular: Mads Mikkelsen, Thomas Bo Larsen, Magnus Millang

Vizyon tarihi: 23 Temmuz

Son Akademi Ödülleri’nde En İyi Yabancı Film ödülünü kazanan ‘Druk’, Thomas Vinterberg’e En İyi Yönetmen dalında adaylık da getirmişti. Daha mutlu bir yaşam sürmek için kanlarındaki alkol miktarını belirli bir düzeyin üzerinde tutmaya çalışan dört lise öğretmenini izliyoruz. ‘Jagten / Onur Savaşı’ndan sonra Vinterberg ve başroldeki Mads Mikkelsen’i yeniden buluşturan film, enerjik ve komik görüntüsünün altında melankolik bir öykü barındırıyor.

Druk / Körkütük

 

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm