Izaka

  • Gece hayatı
  • Taksim
  • 3 5 yıldız üzerinden
  1. Marc Mikaelian
    Marc Mikaelian
  2. Marc Mikaelian
    Marc Mikaelian
Reklâm

Time Out diyor ki

3 5 yıldız üzerinden

Bir tarafınızda İstanbul Boğazı boydan boya uzanıyor diğer tarafta ise kapalı bir havuz tüm kışkırtıcılığıyla sizi çağırıyor.

İstanbul’un en büyük teraslarından birine sahip Park Bosphorus Istanbul’un tepesinde Izaka. Şehirde Boğaz’ı en geniş açıyla gören adres olması da muhtemel. Böylesine zengin bir manzaraya sahipseniz içerik olarak da bunun hakkını vermelisiniz. Bu anlamda Izaka’nın terası tek mekân için kurgulanmamış. “Nereye gideceğiz?”, “Orası küçük,” ya da “Manzarası da güzel değilmiş,” diye yakınan bir eşiniz/sevgiliniz varsa onu alıp Izaka’nın ortasına bırakın. Dört farklı mekânı, eşsiz manzarası ve iç mekândaki havuzuyla ‘karar verememe’ hastalığına yakalananları etkisiz hale getirebilir.

Izaka dört farklı mekânın ortak bir noktada buluşmasıyla ortaya çıkmış. Bunlardan ilki The Midd, Orta Doğu ve Anadolu’nun geleneksel lezzetlerinden Osmanlı’ya kadar uzanan bir mutfağa hâkim. Mezze Mare ise Osmanlı, Rum ve Ermeni mezeleriyle balık kültürünü yaşatma amacında. Hitode Sushibar adından anlaşıldığı gibi sushi ağırlıklı bir mutfağa sahip. Mekânın bir de moleküler barı var. 

Yazan:
Erçağ Akın

Ayrıntılar

Adres:
Gümüşsuyu Mahallesi, İnönü Caddesi 8
İstanbul
İletişim:
(212) 377 88 88
Çalışma saatleri:
Her gün 12.00-23.00 arasında yemek servisi var, lounge bölümü ise 23.00-02.00 arasında açık.
Reklâm
İlginizi çekebilecek diğer içerikler