Citymapper uygulamasının bayıldığımız beş özelliği

İstanbul'un toplu taşıma ağına ait tüm araçların rotalarını haritalayan Citymapper uygulaması, ulaşım derdinizi hafifletmeye geldi.

citymapper
Onur Aymete |
Advertising
1
Camera

Güncel uyarılar

Sis gibi sebeplerle aksayan seferler gününüzü rezil etmesin! Citymapper'ın düzenli güncellemeleri hem uygulamayı açar açmaz, hem de ilgili bir arama yaptığınızda sizi uyarıyor, alternatif ulaşım yollarını önünüze seriyor.

2
Camera

Durak dostu

Yakınınızdaki durakları ve o duraktan ne zaman taşıt geçeceğini kolaylıkla görebiliyorsunuz. Ayrıca Google Street View aracılığıyla pek çok durağın 360 derece açıyla çekilmiş fotoğraflarına göz atabilir ve doğru yerde olduğunuzdan emin olabilirsiniz. 

Advertising
3
Camera

Dakik mi dakik

Sadece sefer saatlerini göstermekle kalmıyor Citymapper, hedeflediğiniz durağa durağa ne kadar sürede ulaşabileceğinizi de belirtiyo; hatta metrodan indikten sonra yüzeye çıkana kadar geçireceğiniz süreyi bile ortalama olarak hesaplıyor. 

4
Camera

Çevrimdışı çözümler

Malum, Türkiye'de cep telefonu tarifeleri genellikle sınırlı internet data paketleri sunuyor. Kotayı aşmamak için megabayt hesabı yapanlar, kaydedilen rotaları çevrimdışı olarak gösterme özelliğini çok sevecek. 

Advertising
5
Camera

İnce hesaplar

Artık otobüsten metroya aktarma yapınca ne kadar para ödeyeceğinizi hesaplamak için kafa patlatmanıza; "indi-bindi ne kadar?" diye sorarak şoför beyi rahatsız etmenize gerek yok, uygulama bunları da hesaplıyor. Hedefinize ulaşmanın en ucuz yolunu bulmak daha kolay olmamıştı. 

App Store ve Google Play'de, ücretsiz, www.citymapper.com

Advertising