1. Okay Temiz
 2. Kerem Görsev
 3. Barış Demirel – Barıştık Mı
 4. Jülide Özçelik
 5. Konstrukt
 6. Deniz Taşar
 7. İmer Demirer
 8. Selen Gülün
 9. Önder Focan

Akbank Caz 30

Uluslararası ve Türk caz sanatçılarını ağırlayan ve caz müziğinin yeni nesillere aktarılması için konserler, atölyeler ve söyleşiler ile 500.000’ün üzerinde izleyiciye ulaşan Akbank Caz Festivali, 30. Yılını, özel bir proje ile kutlamaya hazırlanıyor.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

Türkiye’de cazın gelişimini 30 yıldır destekleyen Akbank Caz Festivali, tüm dinamiklerin değiştiği, konserlerin yapılamadığı, etkinliklerin ötelendiği pandemi döneminde de hızını kesmeyerek Türk Cazının bulunduğu noktayı kayıt altına almak için arşiv niteliğinde bir çalışmaya imza atıyor. İçinde özel kayıtların yer aldığı, söyleşileriyle, belgesel çekimleriyle 30 yılın röntgenini çeken retrospektif bir çalışmaya start veren Akbank Caz Festivali böylelikle, pandemi döneminin tüm kısıtlarına rağmen yaratıcılığı desteklerken Türk caz dünyasına da etkili, anlamlı ve kalıcı bir eser bırakmayı amaçlıyor.

30. Akbank Caz Festivali

Akbank Caz Festivali’nin 30. Yılına özel kayıtlarla; 30 özgün beste ve 80’e yakın sanatçının performansını kapsayan "Dün, Bugün,Yarın" sadece albüm olarak değil, kayıt süreci ve sanatçı söyleşilerinden oluşacak belgesel boyutuyla da hem geçmiş 30 yılın hem de dönemin ruhunu yansıtması bakımından önemli bir değer taşıyor.

Akbank Caz Festivali bu albümde, Türkiye Cazı’nın 30 caz müzisyeninin ve grubunun; festivale, şehre ve bu döneme dair duygu ve düşüncelerinden ilham alarak hazırladığı, daha önce yayımlanmamış özgün eserlere yer verecek. Türk Caz sahnesini yansıtan bir arşiv niteliği taşıyacak olan "Dün, Bugün, Yarın", 23 Ekim’de SpotifyApple MusicDeezer ve Fizy’nin de aralarında bulunduğu 156 ayrı dijital müzik platformunda yayına alındı. Ayrıca, Akbank Caz Festivali'nin 30. Yılına özel hazırlanan 3 plaklık boxset formatındaki "Dün, Bugün, Yarın" isimli albüm 13 Kasım'dan itibaren müzik marketlerdeki yerini aldı.

Albümde yer alan önemli isimler ve gruplar:

Ali Perret, Aydın Esen, Ayşe Tütüncü, Baki Duyarlar, Barış Demirel - Barıştık Mı, Burak Bedikyan, Cem Tuncer, Çağıl Kaya, Çağrı Sertel, Deniz Taşar, Ediz Hafızoğlu, Elif Çağlar, İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, İmer Demirer, Jülide Özçelik, Kağan Yıldız ve Sibel Köse, Kamil Özler, Kerem Görsev, Konstrukt, Lahza (Cenk Erdoğan & İkiz), MÖE (MadenÖktemErsönmez), Neşet Ruacan & Ozan Musluoğlu Quartet, Nilüfer Verdi, Oğuz Büyükberber, Okay Temiz, Önder Focan, Selen Gülün, Timuçin Şahin, Tuna Ötenel, TÖZ (Tamer Temel, Ercüment Orkut, Cem Aksel)

Albüme eşlik eden müzisyenler:

Adem Gülşen, Barış Doğukan Yazıcı, Burak Irmak, Berkan Tilavel, Bulut Gülen, Can Çankaya, Cem Nasuhoğlu, Çağdaş Oruç, Efe Demiral, Ekin Cengizkan, Engin Recepoğulları, Eren Turgut, Eylül Biçer, Eylül Ergül, Ferit Odman, Fırtına Kıral, İzzet Kızıl, Kaan Bıyıkoğlu, Kamil Yılmaz, Korhan Futacı, Kürşad Deniz, Mehmet Ali Şimaylı, Meriç Demirkol, Miraç Yavuz, Nedim Ruacan, Orhan Deniz, Ozan Musluoğlu, Serhan Erkol, Selim Aydın, Şenol Küçükyıldırım, Şenova Ülker, Taşkın Akarsu, Tibet Akarca, Tolga Tohumcu, Turgut Alp Bekoğlu Umut Çağlar, ve Volkan Hürsever yer alıyor.

Festivalin kazandığı ödüller;

Social Media Awards:

28. Akbank Caz Festivali ( En İyi Case Video (Altın), En İyi İçerik Pazarlama Kampanyası (Altın), En İyi Online Reklam (Bronz)
Adaptif Caz Radyo İletişimi ( En İyi Yeni Teknolojilerin Kullanımı (Altın), En İyi Mobil Odaklı Kampanya (Bronz) )


MIXX Awards Türkiye: 

Adaptif Caz Radyo Akbank Sanat ( Mekan-Temelli Reklam ) (Altın)
Adaptif Caz Radyo Akbank Sanat ( Native Advertising ) (Altın)
28. Akbank Caz Festivali ( Markalı İçerik ) (Altın )
Adaptif Caz Radyo Akbank Sanat ( Dijital Marka Entegrasyonu ) (Bronz)


31. Kristal Elma Ödülleri: 

Online Film /Kültür, Sanat, Spor, Medya, Yayın , Eğlence - 28.Akbank Caz Festivali (Gümüş)
Entegre Kampanya Hizmetler - 28. Akbank Caz Festivali (Kristal)

 

Tavsiye edilen
  İlginizi çekebilecek diğer içerikler
   Reklâm