Gadi Mitrani

Gadi Mitrani Röportajı

Barselona menşeli plak şirketi Galaktika’dan ‘Ocean Breeze’ adlı EP’sini yayınlayan Gadi Mitrani ile konuştuk

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

Galaktika’nın sana neler katacağını düşünüyorsun?

Galaktika’yı uzun zamandır takip ediyorum. Parçalarımın onların sound’una uygun olduğunu düşünüyordum. Galaktika aracılığıyla dans müziği pazarında ismim daha çok duyulacak ve birçok DJ’e promo kayıtlarım gidecek.

DJ’liği kulüplerde büyük isimlerin setlerini dinleyerek öğrenmişsin. 15 seneyi aşkın süredir Türkiye’de ve yurt dışında DJ’lik yapan biri olarak bugün bu işe yeni başlayan birine ne tavsiye ederdin?

Analog mikslemeyi öğrenmelerini. Bilgisayara veya sync düğmesine bağlı kalmadan miks yapmaları ve sadece bir türe takılıp kalmamaları da onlar için avantaj olur. Ayrıca setlerinde giriş gelişme sonuç yapmalılar.

‘Ocean Breeze’de deep house’dan progressive house’a doğru seyreden dört parça var. EP’nin yaratım sürecinde ilhamı nerelerde buldun?

Önce ‘The Fools’u, sonra ‘Lucid Synth’i yazdım ve Galaktika’ya yolladım. “Bir parça daha yaz, EP yapalım,” dediler. O sıralarda okyanus sahilinde bir yerde yaptığım tatilden yeni dönmüştüm ve ‘Ocean Breeze’i yazdım. Bu parçaya ambient bir miks de yaptım ve çok beğendiler.

'Ocean Breeze'i dinleyin.

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm