iaa

İlhan Erşahin ve Hüsnü Şenlendirici ile "Terasta"

İlhan Erşahin, Hüsnü Şenlendirici, Alp Ersönmez, Volkan Öktem ve İzzet Kızıl'ın yer aldığı grubun “Terasta” adlı yeni EP'si, samimi canlı performanslardan oluşuyor.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm
2013 yılında, dünyaca ünlü caz müzisyeni İlhan Erşahin ile ruh ikizi ünlü  klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici, ortak projeleri "Wonderland" için  yönetmen Levent Sevi’nin “Evden Uzakta” video serisi kapsamında 4 parçalık bir canlı performans  serisi çekmişti. Bas gitarda Alp Ersönmez, davulda Volkan Öktem ve perküsyonda İzzet Kızıl’ın da yer aldığı videolar o gün bugündür YouTube üzerinde oldukça sevilmiş ve dinlenmişti.
Grubun favori adreslerinden Asmalımescit’teki Yakup 2 Restaurant ile "İlhan Erşahin’in İstanbul’daki evi” sayabileceğimiz Büyük Londra Oteli’nin terasında gerçekleşen, dolayısı ile “Terasta” adını taşıyan yeni EP, grubun 2002 çıkışlı ilk albümü Harikalar Diyarı’ndan “Aşk” ile 2014 çıkışlı ikinci stüdyo albümleri “The Other Side - Karşı Yaka”dan "Labne", "Göçmenler" ve "Karşı Yaka”’nın samimi canlı performanslarından oluşuyor.
Nublu Records'un Youtube hesabından grubun performanslarına ulaşabilirsiniz:
Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm