Sonic Swim

Sonic Swim'e Bekleniyorsunuz!

Sonic Swim, ikinci yılında Alaçatı sahillerine iniyor ve bizi dünyanın dört bir yanından yetenekli DJ’lerle buluşturuyor.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

Elektronik müzik odaklı etkinlik serisi Sonic Swim, geçtiğimiz yıl ilk kez İstanbul’da gerçekleşmiş ve İstanbulluları Kilyos sahillerinde günün ilk ışıklarına dek dans ettirmişti. Etkinliğin ikinci yılında bu kez rotamızı Alaçatı’ya çeviriyor ve İstanbul’un en sevilen gece kulüplerinden biri olan Klein’ın yazlık adresi Sommer Klein’da buluşuyoruz. 13 Temmuz’da gerçekleşecek bu müzik randevusu akşamüstü başlayacak ve gece yarısına dek sürecek. Peki, Sonic Swim’deki dans maratonunda bize kimler eşlik edecek?

Kiasmos

İstanbul'daki konser ve kulüp etkinliklerini az çok takip ediyorsanız, Kiasmos’un bir canlı performansına veya DJ setine daha önce mutlaka denk gelmişsinizdir. Ólafur Arnalds ve Janus Rasmussen’in hayata geçirdiği Kiasmos projesi, ikiliyle aynı adı taşıyan 2014 tarihli albümle çok sevilmişti. Rasmussen uzun bir süredir Kiasmos adıyla tek başına dünyanın dört bir yanında DJ’lik de yapıyor. Kiasmos’un romantik bir hassasiyetle bestelenmiş parçaları, Rasmussen’in DJ setlerinde dans dostu bir dinamizme evriliyor. Kiasmos, Sonic Swim’de gün batımına karşı unutulmaz anlar yaşamanıza vesile olacak.

kiasmos.is

Butch

Karşınızda Almanya'da yaşayan Türklerin gururu Butch! Asıl adı Bülent Gürler olan DJ, Almanya’nın Mainz kentinde büyümüş. Elektronik müziğe olan sevgisini 12 yaşında keşfeden Butch, o gün bugündür bu tutkusundan kopmamış. Hâlâ gerek set başındayken, gerek stüdyodayken harikalar yaratmaya devam ediyor. Birçok farklı tarzı barındıran prodüksiyonlarını hayranlıkla takip ettiğimiz Butch, setlerindeki eklektik enerjiyle elektronik müzik dünyasının en revaçta DJ’leri arasında yer alıyor. Butch, Sonic Swim’de kapanışı yapmak üzere DJ kabininde olacak.

www.cometobutch.com

Bradley Zero

Bradley Zero, efsane Boiler Room serisinin ilk programcılarından biri. Londra gibi müziğin kalbinin attığı bir şehirde kendini ispatlamak kolay olmasa da, Bradley Zero bunu çoktan başardı. BBC Radio 1’ın resident programcılarından Bradley Zero, aynı zamanda Londra menşeli Rhythm Section etiketi ve parti serisinin de arkasındaki isim. Bradley Zero, programlarından ve partilerinden aşina olduğumuz kendine has ses dünyasıyla Sonic Swim’de.

bradleyzero.com

Aleksandir

Geçen yıl gerçekleştirdiğimiz ilk Sonic Swim’de bizimle birlikte olanlar, Aleksandir’i aslında gayet iyi tanıyor. Geçen sene Sonic Swim’de çalan İzmirli DJ ve prodüktör Aleksandir’in 2018 tarihli ‘Yamaha’ adlı parçası YouTube’da dört milyonu aşkın kez dinlendi. Genç prodüktör geçtiğimiz ayın sonunda ise ‘ARS003’ adlı plağını, kurucusu olduğu Artesian Sounds etiketiyle piyasaya sürdü. Geleceği hayli parlak olan yeni nesil DJ ve prodüktörü daha önce dinlemediyseniz, Sonic Swim’de erkenden yerinizi almaya bakın, çünkü etkinliğin açılışını o yapacak.

facebook.com/aleksandirmusic

Sonic Swim, 13 Temmuz, Sommer Klein, 17.00-23.00,

güncel bilet fiyatı için bkz. bugece.co

 

 

 

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm