Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul'u ziyaret etmek için beş sebep

İstanbul’da kısa bir hafta sonu kaçamağı için Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul’u tercih edin.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

NEFİS KONUM

Asırlık Naile Sultan Korusu’ndaki Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul tarihi Kuruçeşme sokaklarında yer alıyor. Hem Boğaz havasını içinize çekmek hem de yeşillikle hasret gidermek için ideal.

MÜKEMMEL TASARIM

Lüks konaklama tasarımına odaklanan uluslararası bir mimari tasarım ofisi olan Tihany Design tarafından İstanbul’un yalı ve saraylarından esinlenilerek tasarlanan otelde, Osmanlı mirası çağdaş tasarım unsurlarıyla harmanlanıyor. Hayran kalacağınıza eminiz.

RAHAT ODA VE SÜİTLER

Tüm odaların ve süitlerin tasarımı İstanbul’un ruhunu yansıtıyor. Organik dokular, doğal ahşap kaplamalar, kumaş paneller, metal ve deri detaylar odalara doğal bir zarafet katıyor. Oturma ve yemek odalarını barındıran Mandarin Bosphorus Süit, Boğaz’a yakınlığıyla öne çıkıyor. Otelin en üst katındaki Presidential Süit, şık banyolara sahip iki yatak odası ve özel teraslarıyla tercih sebebi. 473 metrekarelik alanıyla otelin en geniş süiti olan Royal Bosphorus Süit ise oturma ve yemek odası, özel spor salonu ve kış bahçesiyle küçük gruplar için iyi bir alternatif.

GASTRONOMİ

Modern Asya ve İtalyan mutfaklarından nefis lezzetler tatmak isteyenler Novikov Istanbul’a davetli. Boğaz’ın maviliklerine uzanan geniş terasıyla öne çıkan Bosphorus Lounge’a ve yemyeşil bahçesiyle göz dolduran Novikov Pool Bar’a uğramayı da unutmayın.

SPA DENEYİMİ

Geniş bir Zen bahçesi şeklinde tasarlanan The Spa at Mandarin Oriental bakım ve güzellik odaları, hamamları, pilates stüdyosu ve modern ekipmanlarla zenginleştirilmiş fitness merkeziyle şehrin en kapsamlı sağlık ve iyi yaşam kulubü olarak hizmet sunuyor.

Kuruçeşme, Muallim Naci Caddesi No: 62, 34345 Beşiktaş, İstanbul, Turkey

www.mandarinoriental.com/istanbul

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm