Palmalife Bodrum Resort & SPA'da neler oluyor?

Palmalife Bodrum Resort & SPA'nın Genel Müdürü Barış Erdoğdu ile otele dair detayları konuştuk.

Yazan:
Time Out İstanbul editörleri
Reklâm

Palm Yalıkavak’ı kısaca sizden dinleyebilir miyiz? 

Palm Yalıkavak, Palmalife Bodrum Resort & Spa by Root adıyla işlettiğimiz 40 odalı lüks segmentte yer alan otelimizin iskelesinde yer alan ve müzikleriyle ön planda olan Bodrum’un yeni eğlence durağı. Lokasyonu, içeriği ve gün batımıyla büyük beğeni toplayan yeni beach club’da yaz boyunca ses getiren dj’ler olacak.

Ekibiniz kimlerden oluşuyor?

Palm Beach’ in işletmesi Can Balta’ ya emanet. Envercan Karahan ile birlikte güzel bir ekip kurdular ve devam ediyorlar. İstanbul’da yer alan otellerimiz Root Karaköy ve Sub Karaköy ile birlikte Bodrum’ daki otellerimiz Root Redrock ve Palmalife Bodrum Resort & Spa by Root’un yönetiminde de Yusuf Çavdar ve Efe Özkil yer alıyor. Tüm ekip konusunda oldukça profesyonel ve dinamik.

Bu yaza nasıl hazırlandınız? 

Çok hızlı başladık ve kısa zamanda çok yol kat ettik. Şimdi de oldukça hareketli bir yaz sezonu yaşıyoruz. Bu noktada en büyük avantajımız, yeni bir mekan hazırlığına girdiğimiz zaman kemik kadromuzla birlikte hareket ediyoruz olmamız. Birbirini tanıyan ekip çok kolay bir şekilde işletmenin hizmet kalitesini belirlediğimiz seviyeye taşıyor. Yaklaşık 15 günde tüm mimari ve operasyonel sürecimizi bitirdik ve 25 Haziran’da ilk eventimizi gerçekleştirdik.

Lezzet konusunda da otel içinde birçok seçenek var. Kısaca anlatır mısınız? 

Otelimiz restoran yönünden çok zengin. Otel binası içerisinde muhteşem terası ve akdeniz menüsü ile Brio Italian Restoran, Çeşme’de kendini kanıtlamış balık restoranımız Lagada ve yeni nesil meyhane konseptiyle yeme içme sektöründe fark yaratan Atiye var. Tüm restoranlar zengin menüsüye otel misafirlerine ve Bodrum’da vakit geçirenlere hizmet veriyor.

Spor için de oldukça iddialısınız. Neler var bu yaz? 

Hem spor hem spa noktasında iddialıyız. Murat Kazancıoğlu ve Serdar Beyhatun tarafından yönetilen Ludus Gym’de Ege Deniz’inin muhteşem manzarası eşliğinde konuklarımız özel dersler alabiliyor ve aletli reformer ile pilates yapabiliyor. En keyifli kısmı da açık alanda spor yapılan ve boks dersleri alınan terası.

Hedef kitleniz kimler?

İç pazara olan inancımız tam. Tatili sadece denize girmek olarak tanımlayanlardan çok her dakikasını dolu dolu geçirmek ve sosyalleşmek isteyenleri hedefliyoruz. Tesis içerisinde bu kadar çok alternatif sunmamızın ve otel içerisindeki hizmetimizin samimiyeti de buna bağlı. Sabah sporunu yapacak, kahvaltısını aldıktan sonra denizde vakit geçirip, plajda keyifli etkinliklere katılacak ve akşam yine restoranlarımızdan birinde gününü tamamlayacak aktif yaşamayı seven kişileri hedefliyoruz.

  

Bu yaz Bodrum’un potansiyelini nasıl görüyorsunuz? 

Bodrum Türkiye’nin bence en önemli tatil destinasyonu. İç pazarda olan kuvvetini gerekli marketing çalışmaları ile birlikte dış pazarda da gösterebilirse, Avrupa’daki rekabetçi destinasyonlarla yarışabilir hale gelecektir. Bu yıla dair beklentimiz de Antalya’nın önünde daha yüksek doluluk oranlarını yakalayacak bir Bodrum.

Yaz sonrası planlarınızda neler var? 

Yaz sezonunu kapattıktan hemen sonra otelimiz well being konsepte geçecek. Yaz boyunca insanların yeme içme konusunda prensiplerini esnettiklerini düşününce, herkese hitap edebilecek detoks programlarıyla yazın yorgunluğunu giderebilecekleri bir otele dönüşeceğiz.

Sizin İstanbul’da “Root Karaköy” adıyla oteliniz var. Kısaca anlatır mısınız… 

Root Karaköy, 74 odalı, tasarımı Sami Savatlı’ya ait olan özel kategori olarak sınıflandırılan konsept bir otel. Lobi alanı altı farklı lounge’dan oluşuyor ve hepsinin kendine has bir tasarımı var. Otele girdiğinizde sizi piyano değil bir Dj kabini ve Dj karşılıyor. Günün belli saatlerinde lobide yine Dj performansları var. Kısacası Karaköy’ün ruhuna yakışır, alışılmışın dışına çıktığımız ama tüm misafirlerimizde yakın ilişkiler kurduğumuz farklı bir otel. Yakın zamanda 360 derece panaromik manzaralı terasımıza gelecek restoranımızla Istanbulluların da vazgeçilmezi olacak.

Detaylı bilgiye @palmalifeyalikavak Instagram sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

Tavsiye edilen
    İlginizi çekebilecek diğer içerikler
      Reklâm