ANY İstanbul

Restoranlar Arnavutköy
Eleştirmenin seçimi
4 5 yıldız üzerinden
Any İstanbul
1/3
Any İstanbul
2/3
Any İstanbul
3/3

Time Out diyor ki

4 5 yıldız üzerinden

Balıkçılarıyla ünlü Arnavutköy’deki ANY kahvaltıdan akşam yemeğine tüm günü geçirebileceğiniz bir semt mekânı.

Semtin en yeni sakini ‘corner pub’ konseptiyle de komşularından çok farklı, genç ve dinamik. Daha çok Nişantaşlı, Bebekli ya da Karaköylü gibi. Arnavutköy’ü mesken edinmesindeki amaç ise nispeten daha sessiz sakin bir adres olmak istemesi -tabii akşam partilerini ve gece eğlencesini saymazsak.

Barı, masaları, özel misafir alanları ve DJ kabiniyle iki kata yayılan yüksek tavanlı mekânın tasarımında ahşap hakim. Dekorasyonda mekânın sahipleri Oytun Yazdıç, Hülya Yazdıç ile No:3 Design’ın imzası var. Masalar, sandalyeler ve geri kalan hemen her şey özel üretim ve satılık. Başka bir deyişle ANY’de görüp çataldan masaya, beğendiğiniz bir tasarımı isterseniz kendiniz için de sipariş edebiliyorsunuz.

Menü, Türk insanının damak tadına uygun seçeneklerle geliştirilip küçük dokunuşlarla -ki burada özellikle soslar ön plana çıkıyor- zenginleştirilmeye çalışılmış. ANY güne sabah 08.00’deki kahvaltı servisiyle başlıyor. İki farklı kahvaltı tabağının ve tek tek ekleme seçeneklerinin olduğu kahvaltı menüsünde yumurtaların ayrı bir yeri var. Başlangıçlar arasında ayaküstü atıştırmalıkların yanı sıra uzun sohbetlere ayak uyduran tabaklar, trüf yatağında top patates, mozzarella fritta gibi servisler var. Farklı soslarla hazırlanan salata menüsünde ise “Salatayla doyar mıyım ki?” diyenlere de (kuzu sırtı ve erişteli salata) “Hafif bir salata istiyorum.” diyenlere de (parmesanlı armutlu) yetecek seçenek var. Ana yemeklerde et ön planda. Bonfile ve dana lokum ANY’nin tavsiyelerinden. Bonfilenin yanında morel mantarlı sos da sipariş edebilirsiniz. ANY’nin spesiyali olan bu malzeme yani morel mantarını burger ve makarnalarda da tadabilirsiniz. Pizza ve makarnalar konusunda da az-öz ve tatminkâr menü. Dört peynirli pizza ya da bolonez soslu rigatoni gibi seçenekler var. Tatlılar günlük, içecek menüsü ise bir hayli çeşitli. ANY’nin yazlık soğuk içecekleri arasında ANY usulü ev yapımı soğuk çay, otlu ayran ve limonata var. 

Başta çıtlattığımız gibi, ANY’nin mesken olarak Arnavutköy’ü seçmesi ve balık restoranları arasında yer alması, gece mesaisinden uzak bir mekân olduğu anlamına gelmiyor. Ekim Baykara haftanın üç günü -çarşamba, cuma ve cumartesi- 03.00’e kadar DJ setinin başında. Boğaz’ın kalabalığından ve curcunasından bıkanlar, gece mekânları konusunda alternatifsizlikten dert yananlar için ANY saklı bir köşe, tabii şimdilik. Gittiğinizde deniz manzaralı üst katı da keşfe çıkın. Minik teras akşam buluşmalarınız için ideal.

Ayrıntılar

Adres: Arnavutköy Bebek Caddesi, 71/A
İstanbul

İletişim:
Çalışma saatleri: Çarşamba, cuma ve cumartesi 08.00-03.00, diğer günler 08.00-01.00 arasında açık.
İlginizi çekebilecek diğer içerikler
    Best selling Time Out Offers